Dnes je: Sobota, 15.12.2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2018/2019

Vyhodnotenie zberu papiera

Jesenný zber papiera sa uskutočnil v dňoch 5.-14.11.2018 a žiaci celkovo vyzbierali 7650 kg papiera, priemer na žiaka je 68,91 kg. Na prvom mieste sa umiestnila 3.trieda a získala hlavnú cenu - jeden deň riaditeľského voľna. V kategórii jednotlivcov najviac papiera priniesla V.Kižnanská.

Návšteva Mikuláša

Aj k nám opäť zavítal Mikuláš a potešil žiakov našej školy sladkým prekvapením. Prišiel v doprovode deviatakov, ktorí mu pomáhali pripravenými hrami a súťažiami pre deti.

Folklórna Sereď

Perfektným výkonom sa predviedli na súťaži v speve ľudových piesní naše žiačky K.Diáková a M.Ďurinová. V silnej konkurencii získali pochvalné uznanie.

Divadelné predstavenie - Modrý vták

Rozprávkovú hru o hľadaní šťastia " Modrý vták " si žiaci II.stupňa pozreli v Divadle J.Palárika v Trnave. Deti na jej konci pochopili, že skutočné šťastie nemožno nahánať, ale že je ukryté v nás.

Riaditeľské voľno

Riaditeľ Základnej školy udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov 6.,7.,8. a 9.ročníka na deň 21.11.2018 z dôvodu bezproblémového zabezpečenia Testovania 5-2018.

Príbeh hudby - online koncert

Bratislavský chlapčenský zbor spolu s RTVS si pre nás pripravili jedinečný koncert "Príbeh hudby". Zaujímavou formou nám rozpovedali tajomstvo vývoja hudby od praveku až po súčastnosť. Počas celého koncertu nás sprevádzal dirigent Gabriel Rovňák ml.

Deň seniorov

Druhú októbrovú sobotu sa naši žiaci zúčastnili milej akcie pri príležitosti mesiaca "Úcty k starším". Deti vystúpili s kultúrnym pásmom, ktoré potešilo srdcia všetkých seniorov.

Zuzana Rehák Štefečeková

Výnimočnú návštevu - svetovú olympioničku v brokovej disciplíne trap - Zuzanu Rehák Štefečekovú sme privítali na pôde našej školy. Viacnásobné strieborná olympijská víťazka priblížila žiakom netradičnú olympijskú disciplínu. Počas besedy si žiaci mohli prezrieť pušku a získané medaily. Besedu sme ukončili autogramiádou.

Exkurzia Nitra

Žiaci 6. a 7.ročníka sa zúčastnili geograficko-dejepisnej exkurzie v meste Nitra. Navštívili Ponitrianske múzeum, Nitriansky hrad a ďalšie významné pamätihodnosti mesta Nitra. S novými poznatkami a zážitkami sa vrátili príjemne unavení, ale aj obohatení o mnohé ďalšie vedomosti.

Divadelné predstavenie SND Bratislava

Nevšedný zážitok z veselohry Figaro sem, Figaro tam si odniesli žiaci 1.stupňa zo SND v Bratislave. Bol to príbeh plný vtipných scén, prekvapujúcich situácií a šťastného rozuzlenia vyrozprávaný prostredníctvom neopakovateľnej hudby majstra Rossiniho. Deti sa nielen pozerali, počúvali, ale museli prísť aj na javisko a hlavným hrdinom pomôcť. Svoju úlohu zvládli skvelo.