Dnes je: Pondelok, 20.08.2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2017/2018

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom ďakuje zriaďovateľovi - Obec Vinohrady nad Váhom, všetkým rodičom za spoluprácu a pomoc v školskom roku 2017/2018. Prajeme všetkým krásne prázdniny plné zábavy a pohody.

Koniec školského roka

Školský rok 2017/2018 sme slávnostne ukončili záverečným zhodnotením akcií, podujatí, exkurzií, olympiád a iných súťaží. Úspešní žiaci vo viacerých kategóriách boli odmenení knihami a diplommi. Každoročné ocenenie športovec roka získala Petra Mačaiová, ocenenie krištáľové krídlo získal Lukáš Repčík a plaketu Tatiana Repčíková.

Rozlúčka s deviatakmi

Žiaci 9.ročníka končiaci povinnú školskú dochádzku sa rozlúčili s učiteľským zborom , všetkými žiakmi školy, s deťmi MŠ a zavítali aj na OÚ, kde im pani starostka Ing.Eva Hanusová popriala veľa úspechov do ďalšej etapy stredoškolského života.

Súťaž o najkrajšiu triedu

V tomto školskom roku súťaž o najkrajšiu triedu vyhrali s plným počtom bodov prváci a tretiaci, na hornom stupni zvíťazili šiestaci. Všetci boli odmenení za svoju snahu chutnými tortami.

Didaktické hry v prírode

Posledný júnový pondelok si žiaci 1.stupňa precvičili teoretické vedomosti hravým spôsobom počas Didaktických hier v prírode. Za budovou školy sa žiaci zahrali na vojakov a počas zdolávania rôznych prekážok si preverili schopnosti z brannej, zdravotnej a civilnej ochrany.

Školská olympiáda o Majstra školy

Záver školského roka už tradične patril súbojom v ľahkoatletických disciplínach o Majstra školy. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách rozdelených na chlapcov a dievčatá. Súťažilo sa v tradičných disciplínach 50,60 metrov, 300 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou a vo vrhu guľou. Majstrami školy u najmladších žiakov sa stala N.Mišovičová a na druhom stupni sme vyhlásili L.Kobelára a S.Ščevíkovú.

Kinderiáda

Žiaci 1.stupňa si zašportovali na podujatí s názvom Kinderiáda, ktorá sa konala 15.6.2018 v Bojničkách. Žiaci si zmerali sily so svojimi rovesníkmi v behu, v skoku do diaľky a v hode kriketkou.

Školský výlet

Aj tento školský rok pani učiteľky pripravili výlet s pestrým programom. Deti 1.stupňa si najskôr prezreli Vojenské technické múzeum v Piešťanoch. Každý sa na malú chvíľočku vžil do role tankistu a pilota lietadla. Neskôr sme sa premiestnili na Rybársky dvor a na historickej lodi Hyperborea sme si užili plavbu. Horúci deň sme si spríjemnili oddychom v Pánskej záhrade v Hlohovci. Veríme, že výlet sa všetkým deťom páčil.

MDD

Od rána v našej ZŠ bola určitá nedočkavosť a napätie. Tento deň nebol ako každý iný. Veď dnes nás čakalo veľké karnevalové prekvapenie. Zavítali k nám rôzne rozprávkové bytosti. Všetky masky sa veselo zabávali, šantili, súťažili a tancovali. Na záver sme si deň spríjemnili osviežujúcou zmrzlinou.

Čítajme si 2018

Čítanie rozvíja detskú fantáziu, prehlbuje vnímavosť a predstavivosť, a preto sme sa rozhodli zapojiť sa do 11.ročníka čitateľského maratónu Čítajme si 2018, ktorého cieľom je pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí. Do projektu sa zapojilo 98 detí z našej školy a každý žiak prečítal jednu stranu z vybranej knihy.