Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Streda, 22.03.2023
Meniny má: Benadik

Aktuality

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2022/2023


Oznam pre rodičov a žiakov školy

Riaditeľ školy udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov 5.,6.,7. a 8. ročníka dňa 22.marca 2023, z dôvodu bezproblémového zabezpečenia Testovani-9.

Príloha


Beseda so spisovateľkou

Žiaci našej školy mali jedinečnú príležitosť stretnúť sa s mladou a sympatickou slovenskou spisovateľkou Paulínou Feriancovou. Má telent nielen na písanie kníh, ale venuje sa aj prekladateľskej činnosti, učeniu anglického jazyka a písaniu slovenských a anglických piesňových  textov. V rámci besedy priblížila žiakom svoju tvorbu, ale rozprávala im aj o svojich životných skúsenostiach a povzbudila ich, aby išli v živote za svojimi snami a urobili všetko preto, aby sa im splnili.

Fotogaléria


Čaro slova

3.marca 2023 sa ukutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Čaro slova. Z triednych kôl postúpilo 9 žiakov 2.-4.ročníka. V okresnom kole budú našu školu reprezentovať Natália Jančeková a Tomáš Mutkovič, ktorí sa umiestnili na 1.mieste. Druhé miesto patrí Magdaléne Musilovej a tretie Alexovi Ollovi. Gratulujeme.

Fotogaléria


Exkurzia - Múzeum dopravy

Žiaci 6. a 7.ročníka absolvovali návštevu Múzua dopravy v Bratislave. Múzeum dopravy prezentuje historický vývoj cestnej a železničnej dopravy na území Slovenska. Nachádza sa v priestoroch koľajiska a priľahlých skladov Prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z polovice 19. storočia. Okrem iného si žiaci mohli prezrieť expozície železničných odvetví traťového hospodárstva, oznamovacej, návestnej a zabezpečovacej techniky. V expozícii cestnej dopravy našu pozornosť upútali historické bicykle, motorový tricykel Ariel a tri motocykle zn. Čechie – Böhmerland, ako aj automobily zn. Tatra, Škoda, Praga, Aero a Jawa, ktoré prezentovali medzivojnovú československú produkciu. Expozíciu dopĺňali motocykle domácich i zahraničných značiek. 

Fotogaléria


Cyrano z predmestia - Divadlo NOVÁ SCÉNA

Nestarnúci príbeh o láske, zásadách, kamarátstve, úspechoch a pádoch, podaný moderným muzikálovým jazykom a tempom, so živou kapelou, si mohli pozrieť naši žiaci na Novej scéne v Bratislave. Ide o prvý slovenský rockový muzikál z pera libretistky Alty Vášovej, textárov Jána Štrassera, Kamila Peteraja a autorov hudby Pavla Hammela a Mariána Vargu. Kolískou jeho prvého uvedenia bolo Divadlo Nová scéna v roku 1977. A tak po 42 rokoch môžeme z javiska Divadla Nová scéna opäť sledovať Cyranovu neopätovanú tajnú lásku k ambicióznej a talentovanej speváčke Roxane v podaní Mirky Gális Partlovej v alt. s Romanou Dang Van, zamilovanej do Jána, ktorého stvárňujú Dárius Koči a Vladislav Plevčík. Predstavenie sa deťom veľmi páčilo a už teraz sa tešia na ďaľšiu návštevu divadla.

Fotogaléria


Lyžiarsky výcvik

V dňoch 27.-31.januára 2023 sa uskutočnil dlhoočakávaný lyžiarsky kurz. 26 žiakov našej školy sa vybralo do Oravskej Polhory za snehom. Kurz prebehol bez najmenších problémov. Chata, jedlo, sneh dokonca aj aquapark v Oraviciach bol pre našich žiakov rajom pre dušu i telo. Žiaci podávali výborné výkony, mnohokrát i nad hranicou svojich možností. Dúfame, že spomienky, ale predovšetkým ich lyžiarske zručnosti, budú môcť v budúcnosti zdokonalovať. Tu apelujeme na rodičov, aby využili každú možnosť poskytnúť svojim deťom radosť z lyžovania a pobytu na čerstvom vzduchu v krásnej slovenskej prírode.

Fotogaléria


Karneval v 1.trieda

V piatok sme mali veľký bál, fašiangový karneval. V triede samý smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Trošku sme sa poučili, ale aj sa zabavili.

Fotogaléria


Všetkovedko 2023

O titul Všetkovedko bojujú žiaci 2.- 4. ročníka ZŠ na celom Slovensku. V tomto šk. roku sa súťaže zúčastnilo 15 žiakov prvého stupňa. Štyria žiaci získali titul Všetkovedko, ostatní žiaci titul Všetkovedkov učeň. Medzi deti, ktoré v súťaži odpovedali na všetky otázky správne, sa v tomto ročníku zaradil aj žiak našej školy. Je ním tretiak Patrik Čižmár, ktorý bude súčasťou Galérie slávy. Všetci žiaci boli odmenení cenami a diplomom.

Fotogaléria


Darujte 2 %

Milí rodičia, priatelia školy !

Touto cestou by sme Vás chceli osloviť v mene žiakov našej školy a rodičov, ktorí zastupujú Rodičovské združenie ZŠ Vinohrady nad Váhom o darovanie  2 % z daní. Príspevok bude venovaný našim deťom. Získaná suma poslúži na pomôcky, výlety alebo iné potrebné veci. Prikladám potrebné tlačivo na stiahnutie.

Tlačivo si môžete vytlačiť, alebo aj zobrať osobne z vestibulu školy. Za každé jedno euro budeme vďační.

Tlačivo na stiahnutie


Divadielko pre rodičov

Šikovní prváci mali 17.1. svoj veľký deň. Svojim rodičom a príbuzným zahrali rozprávkové divadielko „Deduškova rukavička.“ Po predstavení prekvapili rodičov recitáciou básní, ktoré sa doteraz naučili. Prváci taktiež predniesli slávnostný SĽUB, ktorým sa zaradili už medzi žiakov „veľkáčov“. Svoj sľub spečatili odtlačkom prsta. Aby na tento výnimočný deň nezabudli, dostali krásny diplom.

Fotogaléria