Dnes je: Utorok, 22.05.2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2017/2018

Vyhodnotenie zberu papiera

Aj v druhom polroku pokračovali žiaci v zbere papiera a spolu nazbierali 7743 kg papiera. V kategórii jednotlivcov získala 1.miesto Kižnanská V., 2.miesto Hudák N., 3.miesto Remenár S. Žiakom, ktorí sa zapojili do zberu, ďakujeme.

Tres Companeros

Divadelno-šermiarska kumpánia TresC zo Zvolena previedla žiakov našej školy pútavým spôsobom históriou slovenského národa. Náučným štýlom priblížili žiakom rôzne historické osobnosti a bitky.

Literárno-dejepisná exkurzia

Našich žiakov zaujíma aj politické dianie, a preto sme v rámci lit.-dej.exkurzie navštívili NR SR v Bratislave, kde žiakov 6.-9.ročníka previedli samotnou budovou a poskytli im odborný výklad. Putovanie dejinami Slovenska sme ukončili návštevou hradu Devín a oboznámili sa s jeho geografickým položením a historickým významom.

Plavecký výcvik

V týždni od 30.apríla do 4.mája absolvovali naši piataci plavecký výcvik v plavárni Duslo Šaľa. Žiaci sa oboznámili s plaveckými štýlmi. Všetci zvládli základné plavecké prvky a zrelaxovali aj vďaka výborným plaveckým inštinktom.

Zápis žiakov do prvého ročníka

Na slávnostný zápis žiakov do prvého ročníka prišlo 16 šikovných predškolákov. Všetci nám predviedli svoje vedomosti, zručnosti v počítaní, kreslení, písaní i recitovaní. Za svoje výkony dostali od "Indiánok" pamätný list a darčeky od detí. Tešíme sa na budúcich prváčikov.

Deň Zeme

Deti I.stupňa navštívili zázračnú krajinu Recyklonie, naučili sa hravou formou triediť odpad, aby sme zachránili naše lesy a lúky. Zároveň si precvičili svoje zručnosti na detskom dopravnom ihrisku.

Deň otvorených dverí

Počas Dňa otvorených dverí k nám do školy zavítalo 18 budúcich prváčikov. Za splnené aktivity v Prvákove, Hádankove, Šikovníkove, Hravej angličtine získali pečiatky a sladkú odmenu. Veríme, že sa im dnešné dopoludnie u nás páčilo.

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci rozhodli skrášliť areál školy. Pozametali chodníky, vyzbierali odpadky, upravili okrasnú časť parku i multifunkčné ihrisko.

Deň narcisov

V piatok 13. apríla sa žiaci 6. a 7. ročníka zapojili do charitatívnej akcie "Deň narcisov", ktorú organizuje každý rok Liga proti rakovine. Deťom sa podarilo v našej obci vyzbierať krásnu sumu - 622,57 eur. Dobrovoľníkom ďakujeme za účasť a všetkým, ktorí prispeli, ďakujeme.

Návšteva knižnice

Pri príležitosti Mesiaca knihy sa žiaci 5. a 6.ročníka zúčastnili návštevy Mestskej knižnice v Seredi, kde boli oboznámení so spôsobom fungovania knižnice a požičiavania kníh.