Dnes je: Nedeľa, 20.08.2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2016/2017

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom ďakuje zriaďovateľovi - Obec Vinohrady nad Váhom, všetkým rodičom a priateľom školy za pomoc a spoluprácu v školskom roku 2016/2017 a želáme všetkým leto plné zábavy a pohody !

Slávnostné ukončenie školského roka

Školský rok 2016/2017 sme slávnostne ukončili posledným školským  dňom a najúspešnejší žiaci našej školy získali ocenenia a diplomy, ktoré im odovzdali riad.školy Ing.P.Šiška, starostka obce Ing.E.Hanusová a predseda RR Ing.Ľ.Králik. Titul najúspešnejší športovec roka získala Kristína Tomastová a žiakom roka sa stala Nicol Plavocká. Všetkým oceneným žiakom srdečne gratulujeme a prajeme im príjemné prázdniny.

Rozlúčka s deviatakmi

Naši vinohradskí deviataci sa vo štvrtok rozlúčili so žiakmi aj pedagógmi našej školy. Navštívili aj materskú školu a obecný úrad, kde ich pani starostka Ing.Hanusová príjemne pohostila. Na záver si posedeli s učiteľmi pri malom občerstvení.

Súťaž so Zberkom v zbere papiera

Všetci žiaci našej školy sa zapojili do regionálnej súťaže so Zberkom v zbere papiera, ktorú vyhlásila firma Marius Pedersen. Žiaci 1.ročníka množstvom nazbieraného papiera na žiaka získali nielen tortu, ale aj finančnú odmenu - 100 eur pre našu školu.

Záverečný koncert našich žiakov

Svoj hudobný talent predviedli naši žiaci, ktorí navštevovali hudobný krúžok Bicie na záverečnom koncerte. Obecenstvo mladších spolužiakov upútali rytmické piesne a dynamické tempo.

Školská olympiáda o Majstra školy

Deň plný zážitkov a súťaženia prežili žiaci 2.-9.ročníka počas školskej olympiády o majstra školy. Súťažilo sa v nasledovných disciplínach : hod kriketkou, beh na 60m, beh na 50m, beh na 300m, skok do diaľky a vrh guľou. Majstrami školy pre tento školský rok sa stali Michal Holička a Adrián Tagaj.

Súťaž v čistote tried

Už druhý rok naši žiaci súťažia počas celého školského roka o najčistejšiu triedu. Tento školský rok získali prvenstvo žiaci 4.ročníka za prvý stupeň a žiaci 5.ročníka za druhý stupeň. Ich snaha bola odmenená čokoládovou tortou.

Didaktické hry

Žiaci 1.stupňa si najskôr rôznymi aktivitami precvičili teoretickú časť Didaktických hier, zúčastnili sa evakuácii pod dohľadom p.Mičániho a teoretické vedomosti si overili aj prakticky v prírodných podmienkach.

Účelové cvičenie žiakov 2.stupňa

Podľa výchovno - vzdelávacieho plánu bolo vykonané účelové cvičenie. Hlavnou náplňou bola evakuácia žiakov pod prísnym dohľadom p. Mičániho. Žiaci, vyučujúci i nepedagogickí zamestnanci školy zvládli túto úlohu na výbornú. Po cvičnom poplachu sa žiaci presunuli do prírody, kde plnili ďalšie úlohy z oblasti brannej výchovy.

Školský výlet tretiakov - Bojnice

22. jún 2017 bol dňom "D" pre tretiakov. Cestovali na koncoročný výlet do Bojníc. Na chrbte si miesto školskej tašky priniesli batohy naplnené jedlom, maškrtami a nápojmi. Cesta mikrobusonm ubehla rýchlo.  V ZOO  sa okrem obdivovania zvierat osviežili nanukmi. Počas prehliadky "Rozprávkového zámku" žiaci aktívne spolupracovali s hercami, zbierali pečiatky a videli štyri nádherné rozprávky od Boženy Nemcovej : 1. Múdra žena, 2. Čert a Káča, 3. Soľ nad zlato, 4. Popolvár. Bol to pre všetkých krásny a nezabudnuteľný deň.