Dnes je: Utorok, 24.10.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >  Posledná

Školský rok 2016/2017

Záverečný koncert našich žiakov

Svoj hudobný talent predviedli naši žiaci, ktorí navštevovali hudobný krúžok Bicie na záverečnom koncerte. Obecenstvo mladších spolužiakov upútali rytmické piesne a dynamické tempo.

Školská olympiáda o Majstra školy

Deň plný zážitkov a súťaženia prežili žiaci 2.-9.ročníka počas školskej olympiády o majstra školy. Súťažilo sa v nasledovných disciplínach : hod kriketkou, beh na 60m, beh na 50m, beh na 300m, skok do diaľky a vrh guľou. Majstrami školy pre tento školský rok sa stali Michal Holička a Adrián Tagaj.

Súťaž v čistote tried

Už druhý rok naši žiaci súťažia počas celého školského roka o najčistejšiu triedu. Tento školský rok získali prvenstvo žiaci 4.ročníka za prvý stupeň a žiaci 5.ročníka za druhý stupeň. Ich snaha bola odmenená čokoládovou tortou.

Didaktické hry

Žiaci 1.stupňa si najskôr rôznymi aktivitami precvičili teoretickú časť Didaktických hier, zúčastnili sa evakuácii pod dohľadom p.Mičániho a teoretické vedomosti si overili aj prakticky v prírodných podmienkach.

Účelové cvičenie žiakov 2.stupňa

Podľa výchovno - vzdelávacieho plánu bolo vykonané účelové cvičenie. Hlavnou náplňou bola evakuácia žiakov pod prísnym dohľadom p. Mičániho. Žiaci, vyučujúci i nepedagogickí zamestnanci školy zvládli túto úlohu na výbornú. Po cvičnom poplachu sa žiaci presunuli do prírody, kde plnili ďalšie úlohy z oblasti brannej výchovy.

Školský výlet tretiakov - Bojnice

22. jún 2017 bol dňom "D" pre tretiakov. Cestovali na koncoročný výlet do Bojníc. Na chrbte si miesto školskej tašky priniesli batohy naplnené jedlom, maškrtami a nápojmi. Cesta mikrobusonm ubehla rýchlo.  V ZOO  sa okrem obdivovania zvierat osviežili nanukmi. Počas prehliadky "Rozprávkového zámku" žiaci aktívne spolupracovali s hercami, zbierali pečiatky a videli štyri nádherné rozprávky od Boženy Nemcovej : 1. Múdra žena, 2. Čert a Káča, 3. Soľ nad zlato, 4. Popolvár. Bol to pre všetkých krásny a nezabudnuteľný deň.

Výlet do Terchovej

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka absolvovali koncoročný výlet do rodiska Juraja Jánošíka - Terchovej. Strávili príjemné tri dni v čarokrásnej prírode liptovskej dediny. Navštívili múzeum J.Jánošíka. Hlavnou náplňou výletu bola turistika - návšteva známych turistických chodníkov "Dier". Po absolvovaní turistiky žiaci navštívili i sochu J.Jánošíka. Odmenou za námahu bola chutná pizza. Dúfam, že si žiaci  odniesli veľa pekných zážitkov.

Svetový deň životného prostredia

V rámci environmentálnej výchovy si žiaci 9.ročníka pripravili projekt zameraný na osvetu v oblasti separovania odpadov a ochrany životného prostredia. Pomocou roznych aktivít a súťaživou formou prezentovali žiakom 1.stupňa svoj zámer a upozornili ich na sústavnú potrebu triedenia odpadov. Súťažiaci boli odmenení sladkosťami.

MDD - Trnava

Žiaci našej školy  oslávili  svoj sviatok - MDD návštevou filmového predstavenia Balerína a Fantastické zvery v Trnave. Po filmovom predstavení nasledovali hry v parku a zmrzlinové občerstvenie.

Škola v prírode Tralaland

Posledný májový týždeň žiaci 1.stupňa prežili v peknom rekreačnom prostredí Trnavá Hora-Tralaland. Deti si s animátormi a p.učiteľkami užili člnkovanie, športové hry a pobyt na čerstvom vzduchu. V posledný deň ich čakala diskotéka a kino. Naši prváci sa držali statočne a pobyt zvládali na výbornú. Dúfame, že deti si odniesli plno pekných zážitkov, na ktoré budú spomínať.