Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 28.09.2023
Meniny má: Václav

Aktuality

Prvá  < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >  Posledná

Školský rok 2021/2022


Vianočná pohľadnica

Aj tento rok sme sa zapojili do výzvy ministerstva školstva s názvom „Vianočná pohľadnica“. Žiaci na výtvarnej výchove i v ŠKD vytvárali svoje návrhy pohľadníc. Tieto sme spoločne poslali a veríme, že sa budú páčiť. Na foto je časť návrhov, teda pohľadnice žiakov 4. triedy.

Fotogaléria


Informatická súťaž iBobor

Výsledná listina pre tento školský rok :


 

1.miesto

2.miesto

3.miesto

DROBEC

2.trieda

Ščevík D.

Matera L.

Stopková K.

DROBEC

3.trieda

Bomberova A.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Jančeková N.

Rolník P.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Sedláčková K.

 

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

BOBRÍK

4.trieda

 

Hrbeková L.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Haršány N.

Čermáková N.

BOBRÍK 

5.trieda

 

Čižmárová A.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Sloboda R.

Ruman M.

BENJAMIN 

6.trieda

Hutera P.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Nikodemová S.

Diáková M.

BENJAMIN

7.trieda

Kobelárová H.

ÚSPEŠNÝ RIEŠITEĽ

Rakovický D.

Havadejová L.

Fotogaléria 


Okuliare pre Afriku

 Aj tento rok prebieha zbierka Okuliare pre Afriku, do ktorej sa zapája už niekoľko rokov detská organizácia FÉLIX. Darovať môžete všetky druhy nepoškodených dioptrických okuliarov. Tie sa následne vyčistia, premerajú a budú odoslané do africkej Kene. Tam pomôžu stovkám až tisíckam ľudí, ktorí okuliare potrebujú a nemôžu si ich dovoliť.

Vaše staré okuliare možete poslať po deťoch do školy.

Príloha


Deň stromov

Dnes, 20. októbra si štvrtáci aj trošku zašportovali. Prečo? Pri príležitosti Medzinárodného dňa stromov v tímoch behali a hľadali listy stromov na našom školskom pozemku. Úloha to bola síce ľahká, ale potrápila ich. Po vyhľadaní listov, šišiek, konárov, rakytníku a iných vecí z projektu sa vrátili do triedy. Pokračovali v aktivitách vo dvojiciach. Vyhľadávali názvy stromov ukrytých vo vetách alebo tvorili nové slová.

Fotogaléria


Projekt ŠAFRAN

Žiaci 8.ročníka sa zapojili do projektu "Šafran". Zasadili žlté cibuľky šafranu na pamiatku 1,5 milióna židovských detí, ktoré zahynuli počas holokaustu.

Fotogaléria


Rozhodnutia a usmernenia MŠVVaŠ

Príloha


Hovorme o jedle

Do projektu "Hovorme o jedle", ktorú vyhlásila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, sme sa zapojili opäť. Cieľom aktivít bolo podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí pri výbere vhodných potravín a naučiť ich prevziať zodpovednosť za svoje zdravie. V škole sme zrealizovali množstvo aktivít súvisiacich s potravinami - prípravu nátierok, koláčov, pečenie chleba a iných jedál. Okrem praktických činností sme tento rok zrealizovali aj literárnu súťaž. Spestrením akcie bola návšteva malej rodinnej farmy vo Vinohradoch nad Váhom a ochutnávka mliečnych produktov. Najstarší žiaci školy navštívili farmu v Pate, kde mali možnosť oboznámiť sa s chovom niektorých hospodárskych zvierat.

Fotogaléria

 


Beseda s paralympijskou víťazkou

Úspešná paralympijská víťazka v stolnom tenise Alena Kánová prijala pozvanie na našu školu. Priblížila žiakom pravidlá tohto športu a porozprávala im zaujímavosti zo svojho osobného i športového života. Posledne získaná strieborná medaila z Tokya žiakov veľmi zaujala.

Fotogaléria


Výstava ovocia a zeleniny

Vnútorné priestory školy sme si vyzdobili pestrými plodmi ovocia a zeleniny. Deti priniesli nielen klasické plody našich záhrad, ale aj netypické druhy plodín. Výstavu ovocia a zeleniny sme zrealizovali v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu "Rastliny pestované v záhradách." Trvácnejšie plodiny, nám poslúžili aj na jesennú výzdobu spoločných priestorov.

Fotogaléria


Svetový deň mlieka

29. september je vyhlásený za Svetový deň mlieka na školách. Snažili sme si pripomenúť, aký veľký význam má pre náš organizmus. V tento deň si štvrtáci užili v bielych tričkách svoj „Biely deň“. Počítali mliečne slovné úlohy, učili sa kresliť kravičku, tvorili rýmy v básničkách o mlieku. Najzaujímavejšie však bolo dotvorenie bieleho jogurtu podľa svojich predstáv, ktorý si následne vychutnali.

Fotogaléria