Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Nedeľa, 3.12.2023
Meniny má: Oldrich

Aktuality

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >  Posledná

Školský rok 2022/2023


Úspechy našich žiakov

Žiaci našej školy Ľubomír Králik (7.r) a Oliver Rumanovský (7.r) sa venujú športovej disciplíne TAEKWONDO. Ľubomír súťaží za klub v Seredi a Oliver za klub v Šali. Obidvaja sú úspešní a získali na Majstrovstvách Slovenska v Badíne rôzne ocenenia.

Ľubomír Králik 1.miesto – za zostavy v juniorskej kategórii

                      1.miesto – za matsogi vo svojej váhovej kategórii

                      3.miesto – za matsogi vo vyššej váhovej kategórii

Oliver Rumanovský 1.miesto – za matsogi – starší žiaci

                             3.miesto – za zostavy – starší žiaci

Obidvom chlapcom srdečne BLAHOŽELÁME.

Fotogaléria


Školský výlet žiakov I.stupňa

Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku nesklamali. Žiaci prechádzali zámkom a pozreli si tri príbehy, ktoré mali  morálne posolstvo. V Žabom princovi si deti pripomenuli, že sľub sa musí vždy dodržať. V Pyšnej princeznej si vysvetlili, že pýcha je škaredá a ako sa s ňou zle žije. V rozprávke Kráľ času prišli deti na  ponaučenie, že nemáme myslieť len na peniaze, pretože dôležitejšie veci sú rodina a priatelia. V ZOO žiaci strávili tiež pekné chvíle, preto veríme, že koncoročný výlet vyšiel na jednotku.

Fotogaléria

 


MDD - II.stupeň

Svoj sviatok MDD žiaci II.stupňa oslávili doobeda príjemným karnevalovým programom. Po prezentácii masiek a vyhodnotení najkreatívnejších masiek si užili občerstvenie na Gazdovskom dvore. Ďakujeme Rade rodičov za sponzorský dar.

Fotogaléria


MDD - I.stupeň

Pri príležitosti oslavy Dňa detí sme strávili pekné dopoludnie v karnevalových maskách rôznymi súťažami a tancom.

Za skvelé masky boli deti ocenené sladkosťami a bublifukom.

Fotogaléria


Čitateľský maratón

Aj naša škola sa zapojila do projektu „ Čítajme si“ , ktorý realizuje Linka detskej istoty v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí a motivovať ich k čítaniu a k pravidelným návštevám knižníc.

Dúfam, že aj naša škola s počtom detí 89, prispela k dosiahnutiu rekordného čísla a k prekonaniu minuloročného rekordu.


Bábkové divadlo

Žiaci 1.stupňa sa 31.mája vybrali do Bratislavy. V bábkovom divadle si prezreli scénickú inscenáciu Mauglí na motívy Knihy džungle od britského spisovateľa Rudyarda Kiplinga. Žiaci sa zrazu ocitli v džungli spolu s vlčou svorkou, medveďom Balúom, panterom Bagírou, so slonom Thá či s hadom Kaa. Veríme, že sa im predstavenie páčilo.

Fotogaléria

 


Matematický klokan

Žiaci I.stupňa sa zúčastnili matematickej súťaže KLOKANKO, kde si overili svoje schopnosti, vedomosti a logické myslenie. Úspešným riešiteľom gratulujeme.

Fotogaléria


Pohybom k zdraviu

Začiatkom roka p.u. Bosá a p.u. Žákovičová vypracovali projekt „Pohybom k zdraviu.“ Projekt bol zameraný na nákup športových pomôcok, ktoré majú komunitný rozmer a jeho cieľom je zatraktívniť hodiny TSV a pozitívne vplývať na zdravý vývin a prirodzenú chôdzu žiakov. Projekt, podaný cez nadáciu ZSE, bol úspešný. Inventár školského vybavenia sme obnovili vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE. Žiaci tieto pomôcky využijú počas pobytu v škole, v ŠKD i v mimoškolskej činnosti počas školského roka. Veríme, že budú slúžiť aj pri aktivitách, ktoré v spolupráci so školou organizuje „OZ Lepšie Vinohrady“.

Príloha


Zápis žiakov do 1.ročníka

Významným dňom na každej škole je zápis budúcich prváčikov. V našej škole ním bol 28.apríl. Budúci žiaci boli šikovní, pipravené úlohy zvládli, odniesli si zaslúženú odmenu. Tešíme sa na nich v septembri.

Fotogaléria


Československý muzikál - výchovný koncert

S hudobným žánrom muzikál sa oboznámili žiaci prostredníctvom výchovného koncertu s názvom Československý muzikál. Dozvedeli sa o vzniku a vývoji muzikálu. V pásme odzneli skladby najznámejších slovenských a českých muzikálov ako Na skle maľované, Neberte nám princeznú, Hamlet, Rebelové, Cigáni idú do neba a mnohé iné. Vďaka videoprojemcii sa žiaci formou karaoke do vystúpenia priamo zapojili a zaspievali si známe hity.

Fotogaléria