Dnes je: Nedeľa, 26.06.2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >  Posledná

Školský rok 2021/2022

Deň Zeme

Mesiac apríl je známy tým, že 22. apríla oslavuje naša planéta Zem „meniny“. História Dňa Zeme sa začala písať už v roku 1970, kedy boli prijaté Zákony o čistote ovzdušia, vody a o ohrozených druhoch rastlín a živočíchov. V tento deň sú na mnohých miestach usporiadané najrôznejšie hry a súťaže pre deti, zamerané na ochranu životného prostredia. My sme si tento sviatok tiež pripomenuli. Pozreli sme si prezentácie, čítali príbehy, výtvarne sme tvorili i riešili kvízy o našej Zemi. V družine sme Zemi odovzdali pár dôležitých sľubov.

OCEANÁRIUM

V stredu 13. 4. 2022 sme v našej škole 1. krát privítali mobilné OCEANÁRIUM. V telocvični sa rozprestrel špeciálny stan s 360 °projekciou. Žiaci si pozreli putovanie podmorským svetom. V detailoch odhalili morské dno a rozmanitosť koralových útesov a morských živočíchov. Starší žiaci sa dozvedeli o najrôznejších morských ekosystémoch .

Beseda s olympijskou víťazkou p. Z.Rehák-Štefečekovou

Našu školu navštívila olympijská víťazka v trape žien p.Zuzana Rehák-Štefečeková, ktorá deťom predviedla praktickú ukážku streľby. Zlatú medailu, ktorú získala v Tokiu, si mohli žiaci prezrieť zblízka. V diskusii zazneli rôzne otázky spojené s osobným i športovým životom olympijskej víťazky.

Veľkonočné trhy

Blížiace sa sviatky jari si naše deti z ŠKD spestrili návštevou Veľkonočných trhov, ktoré v našej obci zorganizovalo OZ Lepšie Vinohrady. Pre deti boli pripravené tvorivé dielne. Zdobili si medovníky a muffinky, ktoré mohli aj ochutnať. Najviac ich však zaujalo zdobenie vajíčok voskovou metódou.

Zápis prvákov

Milí rodičia, v prílohe je pozvánka k zápisu do prvej triedy v školskom roku 2022/2023.

Majáles

Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na Majáles, ktorý sa uskutoční 14.5.2022 o 19,00h v budove školy. Podrobné informácie nájdete v prílohe. Výťažok zo zisku bude venovaný deťom našej základnej školy. Vstupenky si môžete rezervovať na tel.čísle 0915 119 142, 0905 858 751. Tešíme sa na Vás.

OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY
Pytagoriáda je obľúbená matematická súťaž, ktorá sa tento rok konala už po 43. krát. Je určená pre žiakov, ktorí radi riešia netradičné úlohy. Aj v našej škole takých žiakov máme. Po školskom kole, ktoré sa konalo ešte v decembri, prebehlo dňa 29.3.2022 okresné kolo, do ktorého z našej školy postúpilo 13 úspešných riešiteľov. V okresnom kole už boli úlohy o stupeň náročnejšie, ale i tak boli štyria naši žiaci úspešní. Z tretiakov bola úspešná Natália Haršányová a zo štvrtákov, žiaci: Sara Ollová, Lucia Hrbeková, Nicolas Haršány. Srdečne všetkým gratulujeme.

Marec - mesiac knihy

Aj u nás v škole sme knihám venovali pozornosť. Zažili sme veľa dobrodružstva a čitateľských zážitkov. Žiaci navštevovali školskú knižnicu, riešili knižné kvízy, čítali knihy i detské časopisy. Počas čítania dramatizovali ľudové rozprávky, hrali bábkové divadielka. Všetci sme mali radosť a odniesli sme si nové vedomosti o knihách, ktoré určite využijeme nielen v škole. KNIHA je naša veľká spoločníčka!

Rozprávkovo

Žiaci 2. a 4. triedy sa ocitli v ROZPRÁVKOVE. Súťažili v zmiešaných skupinách, navzájom sa radili a tešili z každého získaného bodíku. Užili sme si deň plný smiechu a zábavy.

Všetkovedko

O titul Všetkovedko bojujú žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka základných škôl na celom Slovensku. V tomto šk. roku sa súťaže zúčastnilo 12 žiakov prvého stupňa. Sedem žiakov získalo titul Všetkovedkov učeň, päť žiakov titul Všetkovedko. Medzi deti, ktoré v súťaži odpovedali na všetky otázky správne, sa v tomto ročníku zaradil aj žiak našej školy. Je ním druhák Patrik Čižmár, ktorý bude súčasťou Galérie slávy. Všetci žiaci boli odmenení cenami a diplomom.