Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 28.09.2023
Meniny má: Václav

Aktuality

Prvá  < 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 >  Posledná

Školský rok 2019/2020


Vianočný stolnotenisový turnaj

Šport a pravidelný pohyb pomáhajú vychovávať deti a mládež k zdravému spôsobu života. Žiaci 1.,3.,7. a 8.ročníka si zasúťažili a zašportovali počas stolnotenisového turnaja. Víťazmi boli všetci zúčastnení, keďže išlo o priateľské stretnutie.

Fotogaléria


Ovocie do škôl

Firma pána Sobotoviča, ktorá dodáva našej škole počas celého roka vitamíny v podobe ovocia a džúsov, darovala škole ovocné stromčeky. Naši siedmaci ich zasadili v školskej záhrade. Veríme, že jablone, hrušky a čerešne sa ujmú a budú nám v blízkej dobe prinášať sladkú úrodu. 

Fotogaléria


Návšteva Mikuláša

Po roku opäť aj k nám zavítal Mikuláš, ktorého sprevádzali anjeli, čerti i sobíci. Najväčšiu radosť mali žiaci 1.stupňa, ktorí Mikulášovi zaspievali i zarecitovali. Jeho pomocníci - deviataci - svojím programom pripomenuli deťom pôvod tohto dobrodinca i jeho skutky počas života. Mikulášska zdravá odmena žiakov potešila.

Fotogaléria 


Exkurzia - Mestské múzeum Sereď

Pri príležitosti 30.výročia Nežnej revolúcie žiaci 8. a 9.ročníka navštívili Mestské múzeum v Seredi, kde sa prostredníctvom výstavy dozvedeli viac informácií o revolučných udalostiach z rokov 1989-1990.


Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti

Priamy prenos koncertu pre mládež v rámci cyklu Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave sme si vypočili i u nás na našej škole. Žiaci okrem umeleckého zážitku zistili, prečo sú niektoré skladby a ich skladatelia publikom obľúbené a iné nie. V pútavom programe  plnom zaujímavých informácií zazneli ukážky skladieb W.A.Mozarta, L.van Beethovena, S.Rachmaninova, E.H.Griega.


Burza stredných škôl

Žiaci VIII. a IX. ročníka navštívili burzu stredných škôl, ktorá sa konala v športovej hale v Trnave. Stredné školy Trnavskej župy prezentovali výhody štúdia na ich škole. Žiaci tak získali predstavu o štúdiu na danej škole a uplatnenie sa v praxi.


Divadelné predstavenie - Nitra

Divadelné predstavenie s úsmevným názvom "Prdiprášok doktora Proktora", ktoré sme si pozreli v divadle K.Spišáka v Nitre, sa žiakom veľmi páčilo. Krásne bábkové predstavenie nám humorne predviedlo, že sila rozumu a neobyčajného priateľstva zviťazí nad ľudskou závisťoua chamtivosťou. 

Fotogaléria


Vyhodnotenie zberu papiera

V prílohe nájdete vyhodnotenie jesenného zberu papiera, ocenení boli všetci žiaci, ktorí priniesli viac ako 100 kg starého papiera.

Fotogaléria 

Príloha


Clipperton - divadelné predstavenie

Rozprávku o Aladinovi a jeho čarovnej lampe nám zahrali herci divadla Clipperton. Žiakom sa žartovné scénky páčili, tešíme sa na ďaší kultúrny zážtok.

Fotogaléria


Deň jablka

S jablkom v ruke, ale i s inými zdravými dobrotami prišli žiaci 1.stupňa do školy. Spoločne sme si pripomenuli Svetový deň výživy i Svetový deň jablka. Okrem zdravého maškrtenia od mamičiek, za ktoré ďakujeme, sme si spoločne užili zaujímavý program. Pozreli sme si prezentáciu, hádali hádanky o ovocí a zeleniine, zaspievali pesničky, pozreli rozprávky s témou jablko. Na záver sme si odšťavili prinesené ovcie, z ktorého sme si pripravili multivitamínový džús.

Fotogaléria