Dnes je: Utorok, 24.10.2017

Prvá  < 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 >

Školský rok 2013/2014

Informatická súťaž i-BOBOR

Cieľom tejto on - line informatickej súťaže je podporiť záujem o IKT. Symbolom sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Vybraní žiaci 3. - 9. ročníka mali možnosť zasúťažiť si v troch kategóriách: Bobrík, Benjamín a Kadet. Najšikovnejší z nich získali diplom úspešného riešiteľa.

Výsledková listina

Výchovný koncert - manželia Hlbockí

Zvyky a tradície, ktoré dodržiavali naši predkovia, ako i piesne a koledy žiakom verne priblížili manželia Hlbockí, bývalí členovia SĽUK-u z Piešťan. Zároveň videli a počuli nezvyčajné hudobné nástroje ako mrmlák, drumbľa,píla či ninera. Koncert ukončili najkrajšou vianočnou piesňou Tichá noc.

Prírodovedná exkurzia Bratislava

Cieľom exkurzie žiakov 6.-9. roč. bolo centrum Atlantis, kde sa prostredníctvom interaktívnych exponátov presvedčili, ako fungujú zákony fyziky v praxi. V Slov. národnom múzeu si zasa prezreli expozície s názvom Zázrak prírody ( živočíchy ) a Klenoty Zeme ( hroniny a minerály ).

Egypt dar Nílu

Žiaci 5.ročníka si prezreli v Mestskom múzeu v Seredi zaujímavú výstavu zberateľa J.Hertlíka o starovekom Egypte. Doplnili si vedomosti z dejepisu a zblízka pooobzerali rôzne artefakty.

Záložka do knihy spája školy

V tomto roku bola našou partnerskou školou ZŠ s MŠ Tečovice z Českej republiky. Naši žiaci so zápalom tvorili kamarátom z Česka záložky a veľmi sa tešili na odpoveď.

Jeseň Jána Navrátila

Po prečítaní knižky "Vodník Venček" sa do súťaže zapojili aj žiaci 4. roč. A boli úspešní!  M.Pék získal 2. miesto, zúčastnil sa besedy s J. Navrátilom a pre školu získal vlastnoručné venovanie p. spisovateľa. Práce ďalších dvoch žiakov sú vystavené spolu s inými v CVČ v Seredi.

Diplom

Úspechy našich žiakov

S hrdosťou konštatujeme, že sa naši žiaci po ukončení základného vzdelávania v živote nestratia, práve naopak! Dosahujú výborné výsledky a šíria dobré meno školy, obce i Slovenska. Medzi takých jednoznačne patrí Veronika Mikulincová. V taekwonde získala mnoho ocenení, naposledy v Madride zlatú medailu! Sme radi, že spolu s ďalšími úspešnými športovcami - P.Paulíkom zo Serede a K.Blaškovičovou zavítala medzi nás. Možno sa tak nájdu i ďalší nasledovníci..

Lampiónový sprievod

MAMA klub v  Seredi zorganizoval už 5. ročník lampiónového sprievodu večerným mestom. Zúčastnili sa ho s p. vychovávateľkou aj naši žiaci. Sprievod bol pre deti i rodičov veľkým zážitkom, hoci sa možno tošku báli...

Svetový deň výživy

Aj žiaci 1. st. priniesli všakovaké maškrtky, ktoré pripravili šikovné mamičky. Hovorili o správnej výžive, prečo je dôležité nevynechať raňajky, čo si doniesť na desiatu, aké jedlá varili naše babičky a pod.

Svetový deň výživy

Zeleninovými nátierkami, zdravými maškrtami a ovocím si žiaci II.stupňa pripomenuli Svetový deň výživy. Pri prezentácii sa snažili uvedomiť si význam a hodnotu jedla.