Dnes je: Piatok, 27.04.2018

Prvá  < 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 >

Školský rok 2013/2014

Vianočný koncert

Sviatočnú atmosféru podčiarkli svojim vystúpením žiaci 1. a 3. roč. Nezaostali ani ostané ročníky. Nasledovali prednes poézie, zazneli koledy, hostia zo Serede predviedli sólo na bicie. Záver patril členom krúžku Hip-hopu.

Pokojné sviatky a pohodu všetkým popriala starostka obce Ing. E.Hanusová.

Literárna súťaž - Pod vianočným stromčekom

Malí i veľkí čitatelia navštevujúci Obecnú knižnicu si vyskúšali svoje vedomosti a poznatky nadobudnuté čítaním. Pod záštitou starostky obce úlohy pripravili p. Virágová, Plavocká a Ing. Máčovský. Akcie sa zúčastnili aj p. vychovávateľka a deti z ŠKD.

Snehová kráľovná

Príbeh o priateľstve, ktoré rozpustí aj srdce z ľadu si v Starom divadle v Nitre pozreli žiaci 1. st. Zároveň sa prešli sviatočne vyzdobenou pešou zónou a na chvíľu sa zastavili aj pri betleheme.

Zbierka pre UNICEF

Unicef Slovensko spolupracuje priamo s kanceláriou v Ugande na 3-ročnom projekte realizovanom v dvoch vidieckych regiónoch Nebbi a Buliisa. Jeho cieľom je zabezpečiť pre deti prístup k pitnej vode a naučiť deti základným hygienickým návykom.

Žiačky 9. roč. predajom vianočných pohľadníc prispeli na tento projekt sumou 32,69 €.

Školská vianočná burza

Školská vianočná burza sa stala miestom , kde sa dajú zohnať darčeky od výmyslu sveta. Výťažok z predaja svietnikov, hračiek a drobností putuje na charitu, pre opustené alebo týrané zvieratá. Tento rok sme prispeli :

OZ Sloboda zvierat sumou  59,16 €

OZ Tulák Sereď sumou 65,83 €

Vianočné trhy

Predzvesťou sviatkov v našej obci boli aj Vianočné trhy, ktoré pod záštitou starostky obce zorganizovali p. Plavocká, p. Virágová a skupina nadšencov z OZ Lepšie Vinohrady. Predávali rôzne dobroty - kapustnicu, varené vínko, punč, vianočné ozdoby i výrobky šikovných rúk miestnych obyvateľov. Pridali sa aj žiaci našej školy, spolu s p. vychovávateľkou ponúkali rôzne ozdoby, ktoré sami vyrobili.

Mikulášska nádielka

Mikulášsky piatok sme strávili netradične. Deti svojou usilovnosťou a nápadmi vianočne vyzdobili triedy a do školy vniesli predvianočnú náladu. Za snahu boli odmenené sladkosťami.

Informatická súťaž i-BOBOR

Cieľom tejto on - line informatickej súťaže je podporiť záujem o IKT. Symbolom sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Vybraní žiaci 3. - 9. ročníka mali možnosť zasúťažiť si v troch kategóriách: Bobrík, Benjamín a Kadet. Najšikovnejší z nich získali diplom úspešného riešiteľa.

Výsledková listina

Výchovný koncert - manželia Hlbockí

Zvyky a tradície, ktoré dodržiavali naši predkovia, ako i piesne a koledy žiakom verne priblížili manželia Hlbockí, bývalí členovia SĽUK-u z Piešťan. Zároveň videli a počuli nezvyčajné hudobné nástroje ako mrmlák, drumbľa,píla či ninera. Koncert ukončili najkrajšou vianočnou piesňou Tichá noc.

Prírodovedná exkurzia Bratislava

Cieľom exkurzie žiakov 6.-9. roč. bolo centrum Atlantis, kde sa prostredníctvom interaktívnych exponátov presvedčili, ako fungujú zákony fyziky v praxi. V Slov. národnom múzeu si zasa prezreli expozície s názvom Zázrak prírody ( živočíchy ) a Klenoty Zeme ( hroniny a minerály ).