Dnes je: Utorok, 24.10.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >  Posledná

Školský rok 2016/2017

Ocenenie - Patrik Kastel

Aj na našej škole sú žiacii, ktorým nie je osud obce ľahostajný. Takýmto žiakom je aj Patrik Kastel z 8.triedy, ktorý upozornil na nebezpečný odpad vyvezený na nelegálnu skládku v obci. Patrikovi pred celou školou poďakovala za jeho vzťah k prírode a životnému prostrediu aj starostka obce Ing.E.Hanusová a riaditeľ školy Ing.P.Šiška. Sme radi, že aj mladí ľudia sa zapájajú do života obce.

Čaro slova

V utorok prebehlo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy. Zúčastnilo sa ho 17 žiakov, ktorí súťažili v dvoch kategóriach. Súťažiaci svojimi recitačnými výkonmi prekvapili porotu, ktorá mala ťažkú úlohu pri rozhodovaní. Do okresného kola postupujú : A.Škoríková, H.Kobelárová, L.Lakatošová a N.Plávocká. Držíme palce !

Karnevalový deň

Nastal deň D - učenie v maskách. V tento deň zavítali do našich tried rôzne rozprávkové bytosti, ktoré nám spestrili vyučovanie a navodili správnu karnevalovú atmosféru. Žiaci, ale aj pani učiteľky I.stupňa sa predstavili v plnej paráde. Najkrajšie masky z každej triedy boli odmenené peknými cenami a ani ostatné masky nezostali bez odmeny. Na záver sa žiaci skvelo zabavili a zatancovali si.

Beseda s paralympionikmi

Veľké duchovné bohatstvo deťom odovzdali paralympijskí víťazi Veronika Vadovičová a Róbert Ďurkovič , ktorí im porozprávali zaujímavosti z ich života. Priblížili žiakom prípravu, tréning a samotnú paralympiádu v Riu, kde získali cenné úspechy. Veronika Vadovičová predviedla svoj talent v streľbe a Róbert Ďurkovič predstavil žiakom pravidlá hry boccia.

Vianočné prianie

Zvončeky už zvonia

a ihličie vonia,

svetlo sviečok mihotavé,

Vianoce k nám idú práve.

Preto sviatky krásne majte,

v pokoji ich prežívajte.

Príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roka veľa zdravia, šťastia a úspechov Vám želajú zamestnanci ZŠ.

Vianočná akadémia

Posledný deň pred prázdninami sme si spríjemnili Vianočnou akadémiou. Niektorí žiaci predviedli svoj talent, nadanie a prostredníctvom vianočných piesní, tancov a hrou na hudobných nástrojoch potešili nielen ostatných žiakov, ale aj rodičov, známych a priateľov školy.

Vianočný turnaj v SUDOKU

V tento predvianočný čas si naše deti zmerali sily v riešení sudoku, súťažilo sa v dvoch kategóriách. Kategória 5.,6.ročník : 1.miesto H.Šuláková, 2.miesto M.Šuláková, 3.miesto N.Virágová. Kategória 8.,9.ročník : 1.miesto K.Tomastová, 2.miesto V.Kubíčková, 3.miesto L.Mundok.

Vianočná turnaj

V tento predvianočný čas si žiaci V.-IX.ročníka zmerali svoje sily a odohrali priateľské zápasy vo florbale a basketbale. Každý žiak získal malú pozornosť a všetci odchádzali domov s dobrým pocitom priateľstva.

Vianočná burza

Prostredníctvom Vianočnej burzy, kde si žiaci I.-IX.ročníka za symbolickú cenu predávali rôzne drobnosti a maličkosti, opäť pred Vianocami pomohli opusteným zvieratám. Výťažok poputuje na nákup potravín pre zvieratá v útulku.

Oznam - Plesová zábava

OZ "Lepšie Vinohrady" a Rodičovské združenie Vás pozývajú na PLESOVÚ ZÁBAVU, ktorá sa bude konať 18.2.2017 o 19,00hod. Bližšie informácie nájdete v prílohe.