Dnes je: Štvrtok, 4.03.2021

Prvá  < 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 >

Školský rok 2014/2015

Mikulášske medovníkovanie

Pred oknom, za oknom, stojí Mikuláš ... a zavítal aj medzi našich žiakov, priniesol im sladkosti a darčeky. Žiaci ho prekvapili vlastnoručne zdobenými medovníkmi , vianočnými koláčikmi a inými drobnosťami.

Mihálikova Sereď

MO Matice slovenskej v spolupráci s CVČ pri ZŠ J.A.Komenského v Seredi organizovali 11. ročník súťaže v prednese poézie a prózy. Našu školu reprezentovali žiačky K.Rumanová, 1.roč.; K.Diáková, 5. roč. a N. Plavocká, 7. roč. V silnej konkurencii žiakov zo Serede a okolia získala Nicol Plavocká 2. miesto. Blahoželáme!

Diplom

Mikulášsky výstup na Zobor

Pozývame všetkých turistov a nadšencov prírody na Mikulášsky výstup na Zobor, ktorý sa koná v sobotu 6. decembra 2014 , odchod od školy je o 9,00 hod. Návrat cca o 15,00 hod. Cestovné pre žiakov a rodičov zdrama, ostatní 5,00 €. Bližšie info v prílohe.

Príloha:

Stop násiliu a šikane, kyberšikana

Besedu s členkou PZ SR absolvovali žiaci V. - IX. ročníka. Cieľom je žiakov naučiť predchádzať neželaným situáciám šikanovania či kyberšikany v každodennom živote, ako sa brániť a kde vyhľadať pomoc.

Informatická súťaž - iBobor

Informatickej súťaže iBobor sa tento rok zúčastnilo 60 654 súťažiacich z 975 škôl. Medzi nimi aj žiaci našej ZŠ. Najvyšší počet bodov získali:kateg. Bobrík A.Mäsiar 48 ; Bi.Škoríková 48; H.Šuláková 48; kateg. Benjamín L.Repčík 66,68 ; N.Plavocká 62,68 ; T.Repčíková 60,02 ; kateg. Kadet  V. Lopašovská  73,34 ; L. Laštíková 69,34 ; Sa.Lakatoš 66,68 .

Výsledková listina

Vianočná burza

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom a žiakom, že 15. decembra 2014 sa na škole uskutoční Vianočná burza.  Žiaci i zamestnanci môžu za symbolickú cenu predať resp. kúpiť hračky a drobné predmety. Výťažok z predaja poputuje na charitatívne projekty.

Oliho príbeh

Tento krátky animovaný film pre deti vznikol v spolupráci so železničnou políciou a pozreli si ho žiaci 2. roč. Oboznamuje deti s rizikami v železničnej doprave: vystupovanie z vlaku, prechod po koľajisku, hranie sa v blízkosti trate, či železničné priecestia.

Bezpečne na ceste

Pravidlá bezpečnosti na cestách tak pre chodcov ako i malých cyklistov si hravou formou zopakovali žiaci 3. - 4. ročníka.  A to najmä nevyhnutné zviditeľnenie sa nosením reflexnej vesty v sychravom jesennom čase.

Múzeum dopravy - Bratislava

Žiaci VI.-IX.ročníka navštívili v rámci exkurzie Múzeum dopravy, ktoré sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19.storočia. V múzeu je vystavená zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. až 70. rokov 20. storočia.

Tutanchamon - jeho hrobka a poklady

Do doby egyptských faraónov sa v šľapajách slávneho egyptológa Howarda Cartera vydali žiaci VI.-IX.ročníka počas návštevy svetoznámej výstavy "Tutanchamon - jeho hrobka a poklady", ktorá sa koná na výstavisku Incheba V Bratislave. Žiaci mohli vidieť hrobku a poklady faraóna presne tak, ako ju pred takmer 100 rokmi objavili. Vystavených je viac ako 1000 nádherných predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky.