Dnes je: Štvrtok, 4.03.2021

Prvá  < 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 >

Školský rok 2013/2014

Bojnice

Žiaci I.stupňa prežili príjemný deň plný zážitkov v Bojniciach. V múzeu praveku sme sa vrátili do dávnej minulosti, zatancovali sme si šamanský tanec a zahrali sa na Neandertálcov. Odtiaľ  sme sa vybrali do ZOO pozrieť zvieratká, zaskákali sme si na skákacom hrade, kúpili zopár suvenírov a unavení sme sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

Školská olympiáda

V Školskej olympiáde 2014 súťažilo 68 žiakov školy. Ľahkoatletické disciplíny ako beh na 50/60m, skok do diaľky, hod kriketkou/granátom či vrh guľou riadne preverili talent či fyzické sily našich športovcov. Vyhrali tí najlepší, titul Majster školy 2014 získal David Jankulic, 9. roč.

Literárno-dejepisná exkurzia

Školský rok ukončili starší žiaci exkurziou zameranou na literárne a historické pamiatky Bratislavy. Panorámu mesta si deti vychutnali z paluby výletnej lode, vystúpili na Devín i Slavín.

Odpredaj majetku

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom ponúka na predaj 45 ks drevených jedálenských stoličiek v zostatkovej hodnote 5,00 €/ks.

Bližšie informácie záujemcovia získajú na t.č. 031/7899221 príp. 0908 595510

Detský čitateľský maratón

Ján Navrátil - spisovateľ, charizmatický človek, plný elánu, optimizmu a chuti do života - nás poctil svojou prítomnosťou spolu so svojou manželkou. "Dotiahlo ma sem moje srdce," začal svoj príhovor. Zaspomínal si na svoje spisovateľské i učiteľské začiatky. Priniesol i knihu Žltý mustang, v ktorej čerpal námet z pôsobenia práve vo Vinohradoch nad Váhom. Deti ho zasypali otázkami, odpovedal trpezlivo, poučne a vtipne. J. Navrátil prečítaním prvej strany z knihy Prvák z najmenšej lavice, odštartoval Detský čitateľský maratón, ktorého sa zúčastnilo 96 žiakov našej školy.

MDD v obci

Obecná knižnica v spolupráci s OÚ a dobrovoľníkmi pripravili pre deti veselý karneval, športové  a zábavné súťaže. A pridali aj súťaž mamičiek "O najlepší zákusok". MDD sa vydaril, všetci sa bavili, všetkým chutilo, ba aj počasie vyšlo.

Cyklistická súťaž - II.stupeň

Cyklistická súťaž pokračovala uzavretím miestnej časti Paradič , kde si žiaci 5.-9. roč. po krátkej prezentácii Martina Bodiša zmerali sily. Do cieľa aj napriek nepriaznivému počasiu dorazili všetci. Tí najlepší si odniesli diplom, medailu a vecné ceny od spoluorganizátora p. Ľ. Bodiša CK AB Sereď, ktorému ďakujeme za výbornú organizáciu pretekov. A tu sú víťazi :

5.-6. roč. V. Čechová a Peter Javor

7.-9. roč.  A. Berecová a D. Bohovič

Účelové cvičenie + Didaktické hry v prírode

Tento rok sa uskutočnili netradične v priestoroch posádkového cvičiska Váh. Ženijný prápor pozemných síl v Seredi, Mesto Sereď, HaZZ Galanta v súčinnosti s OR PZ Sereď a kynológmi pripravili pre žiakov prezentácie s ukážkami výstroje a výzbroje, prvkov sebaobrany, streľbu zo samopalu, vyslobodzovanie osôb z horiaceho automobilu, jazdu v obojživelnom transportéri a iné. Zaujímavé atrakcie si na vlastnej koži vyskúšali aj naši žiaci.

Cyklistická súťaž

V športe veru nie je nič zadarmo! O pádoch a víťazstvách porozprával Dušan Bodiš zo Serede. Že nie je jednoduché napodobiť P.Sagana, si na chvíľu na trati v časti Kamenica vyskúšali aj žiaci 1.st. Cyklistické preteky škola organizovala v spolupráci s CK AB Sereď a OÚ. A tu sú víťazi:

1. - 2.roč. : M.Šuláková a L.Kobelár

3. - 4.roč. : E.Debnárová a D. Hermanský

Plavecký výcvik

Aj tento rok škola organizovala plavecký výcvik, ktorého sa zúčastnili žiaci 2. - 6. roč. Postupne sa tak stávajú zdatnými plavcami. A komu sa nedarilo, nevadí, skúsi zasa o rok! Za odvahu a snahu získali všetci žiaci diplom.

Vyhodnotenie