Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 28.09.2023
Meniny má: Václav

Aktuality

Prvá  < 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 >  Posledná

Školský rok 2015/2016


OZNAM PRE RODIČOV

Občianske združenie Lepšie Vinohrady a Rodičovské združenie ZŠ Vinohrady nad Váhom Vás srdečne pozývajú na "Plesovú zábavu", ktorá sa uskutoční dňa 6.2.2016 v telocvični ZŠ. Vstupenky je potrebné si zakúpiť vopred. Bližšie informácie sa nachádzajú v prílohe.

Príloha


Folklórna Sereď

Súťaž v speve ľudových piesní Folklórna Sereď bola pre naše tri žiačky úspechom. Kristína Diáková si vyspievala II.miesto v kategórii starších žiačok a Silvia Ščevíková bola tiež na druhom mieste vo svojej kategórii. Nikola Virágová za svoj výkon dostala pochvalné uznanie.

Fotogaléria


Návšteva divadla

Divadelné predstavenie "Ferdo mravec" si žiaci I.stupňa pozreli v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre. Deti si odniesli príjemný divadelný zážitok.

Fotogaléria


Prírodovedno-dejepisná exkurzia

Začiatkom novembra žiaci VI.-IX.ročníka navštívili výstavisko INCHEBA v Bratislave, kde sa zúčastnili viacerých expozícií. Výstava TITANIC im dokonale a pravdivo zobrazila historické súvislosti vo svete na zač.20.stor. Žiaci si prezreli aj výstavu minerálov, drahých kameňov a fosílií, videli ukážky aktuálnych trendov v tvorbe šperkov. Na knižnom veľtrhu "BIBLIOTÉKA" sa zase oboznámili s tvorbou knižných diel.

Fotogaléria


Deň jablka a šarkaniáda

Zázrak menom jablko ...

Žiaci a učitelia I.stupňa si pripomenuli Deň jablka aj tým, že každý pri vstupe do školy prišiel s jabĺčkom v ruke. S deťmi sme si spoločne pozreli prezentáciu, rozprávky, vyrobili pekné jabĺčka, ochutnali koláče z jabĺk a na záver sme púšťali šarkanov. Bol to veselý deň plný vitamínov, zábavy a pesničiek. Ďakujeme rodičom za nápadité a chutné jablkové dobroty.

Fotogaléria

 


Hovorme o jedle

V rámci týždňa zdravej výživy podporovanej Centrom rozvoja znalostí o potravinách n.o. sme sa zapojili do projektu "Hovorme o jedle". Žiaci spolu s tr.učiteľmi pripravili chutné zeleninové jedlá, ovocné šaláty, zeleninové misy a svoje kulinárske umenie prezentovali pred porotou. Prvé "sladké" miesto získala 8.trieda.

Fotogaléria


Deň seniorov

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si žiaci ZŠ uctili seniorov peknými básničkami, pesničkami, tancom i hrou na husle v priestoroch našej telocvične. Každy návštevník dostal od detí ručne vyrobený darček.

Fotogaléria


Výstava tekvíc

Tekvice, tekvičky, dynky...vyrezávané, zdobené, maľované...vodník, panáčik, netopier, čertík, mimoni...každá iná a všetky krásne! Také boli tekvičky, ktoré doma vyzdobili žiaci I.stupňa spolu so svojimi rodičmi a zapojili sa do súťaže o najkrajšiu tekvicu. Srdečne všetkým ďakujeme.

Vyhodnotenie

Fotogaléria


Dopravné ihrisko

 Nastal čas, keď si žiaci I.stupňa opäť preverili svoje skúsenosti a poznatky z dopravnej výchovy. Pravidlá cestnej premávky i jazdu na bicykli si preskúšali na dopravnom ihrisku v Galante.

Fotogaléria


Prírodovedná exkurzia Nitra

Žiaci I.stupňa prežili pekný jesenný deň prehliadkou Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre. Počas exkurzie sa dozvedeli veľa zaujímavostí, informácií o živote a ťažkej práci našich predkov. Každý sa na chvíľu stal pilotom, traktoristom, mlynárom. Prekvapením na záver bola jazda parnou lokomotívou.

Fotogaléria