Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Nedeľa, 3.12.2023
Meniny má: Oldrich

Aktuality

Prvá  < 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 >  Posledná

Školský rok 2014/2015


Školské cyklistické preteky

Konečne nám počasie prialo, prišiel deň "D" a tak malí i veľkí cyklisti vyrazili na trať. V tuhom boji si víťazstvo odniesli:

1. - 2. roč. O. Stopková    M. Mikulinec

3. - 4. roč. E. Debnárová   L.Kobelár

5. - 6. roč. neobsadená    L. Mundok

7. - 9. roč. V. Čechová      B. Kralovič

Bližšie informácie  viď "Športové súťaže"

Fotogaléria


Účelové cvičenie - II.stupeň

V priestoroch posádkového cvičiska Váh si deti počas účelového cvičenia mohli pozrieť ukážky výstroja a výzbroja vojenskej techniky, vyskúšať plavbu na obojživelnom transportéri a pontonovom moste, jazdu na terénnom aute i streľbu zo samopalu. Hasiči predviedli hasenie horiaceho auta a policajti ukážky riešenia krízových situácií. Nakoniec si deti pochutnali na pravom vojenskom guláši.

Fotogaléria


Školský výlet Trenčín

Na dobrodružnú cestu s Matúšom Čákom Trenčianskym sa vybrali žiaci 1. st. Zažili plavbu dračou loďou, vyskúšali si lukostreľbu, prezreli si historické pamiatky mesta Trenčín a na záver vystúpili na Matúšovu vežu.

Fotogaléria


MDD - Indiánsky deň

Areál školy sa na chvíľu zmenil na indiánsku osadu. Malí indiáni súťažili v skoku vo vreci, absolvovali rallye s fúrikom, naháňali kornútok, vyskúšali si streľbu vodnými pištoľami . V tento veselý deň si užili kopec zábavy a ako spomienka každému zostane forografia indiánskej rodiny.

Fotogaléria


MDD - Ranč na Striebornom jazere

Deň detí sme oslávili na Ranči na Striebornom jazere, kde nás animátori previedli detským svetom hier. Pestrý program doplnili i cvičené psy, jazda na koni, zábavné divadielko, skákacie hrady. Najzaujímavejšou atrakciou boli tvorivé dielne a maľovanie na tvár.

Fotogaléria


Cesta za knihou

Zaujímavosti o knižných novinkách, fungovaní  mestskej knižnice i možnosti vypožičiavania si kníh sa dozvedeli žiaci 7. roč. na návšteve Mestskej knižnice v Seredi.


Plavecký výcvik žiakov

Žiaci 2. - 6. roč. sa v rámci plaveckého výcviku učili alebo zdokonaľovali v plávaní. Najmladší prekonali strach a statočne zdolávali prvé metre v plaveckom bazéne. Všetci účastníci ( až na pár nedisciplinovaných žiakov 5. a 6. roč. ) za snahu a disciplínu získali mokrý diplom. 

Fotogaléria

Vyhodnotenie


Oznam - Cyklistické preteky žiakov

Riaditeľstvo Základnej školy v spolupráci s OÚ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom a žiakom, že v utorok dňa 26. mája 2015 organizuje cyklistickú súťaž.

Prosíme všetkých občanov a najmä vodičov o zvýšenú pozornosť na ceste a ohľaduplnosť voči malým pretekárom.

1. - 4. roč. v čase  od 8,30 hod. miestna časť Kamenica

5. - 9. roč. v čase od 10,30 hod. miestna časť Paradič

Pozn.: bicykel v dobrom technickom stave + prilba nutná

Tešíme sa na pekné športové zápolenie!


Zábavná fyzika

Zaujímavé a originálne názorné ukážky a pokusy, ktoré pomáhajú upevňovať vedomosti žiakov o fyzikálnych javoch a vzťahoch si na vlastnej koži vyskúšali žiaci našej školy. Presvedčili sa, že fyzika naozaj môže byť zábavná!

Fotogaléria

 


Deň matiek

V programe ku Dňu matiek vystúpili žiaci našej školy i deti z MŠ. Spievali, recitovali," kuchtili a muzicírovali". Mamky, mamičky a maminky dostali od detí ako symbol vďaky sladký mafin, kvet a vlastnoručne vytvorené srdiečka .

Fotogaléria