Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Streda, 22.03.2023
Meniny má: Benadik

Aktuality

Prvá  < 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 > 

Školský rok 2014/2015


Bezpečne na ceste

Pravidlá bezpečnosti na cestách tak pre chodcov ako i malých cyklistov si hravou formou zopakovali žiaci 3. - 4. ročníka.  A to najmä nevyhnutné zviditeľnenie sa nosením reflexnej vesty v sychravom jesennom čase.

Fotogaléria


Múzeum dopravy - Bratislava

 Žiaci VI.-IX.ročníka navštívili v rámci exkurzie Múzeum dopravy, ktoré sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19.storočia. V múzeu je vystavená zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. až 70. rokov 20. storočia.

Fotogaléria


Tutanchamon - jeho hrobka a poklady

Do doby egyptských faraónov sa v šľapajách slávneho egyptológa Howarda Cartera vydali žiaci VI.-IX.ročníka počas návštevy svetoznámej výstavy "Tutanchamon - jeho hrobka a poklady", ktorá sa koná na výstavisku Incheba V Bratislave. Žiaci mohli vidieť hrobku a poklady faraóna presne tak, ako ju pred takmer 100 rokmi objavili. Vystavených je viac ako 1000 nádherných predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky.

Fotogaléria


Folklórna Sereď

Súťaž v speve ľudových piesní Folklórna Sereď pokračovala už 8.ročníkom. Naša škola mala na súťaži zastúpenie a to v dvoch kategóriách: S. Ščevíková a B. Škoríková v 1. kat. a K.Diáková v 2. kat. Potešujúce je, že Silvia Ščevíková si vyspievala 3.miesto. Blahoželáme!

Diplom

Fotogaléria


Tekvičková zábava

Žiaci 1. - 4. ročníka prežili posledný deň pred jesennými prázdninami netradične: vyučovanie prebiehalo v maskách a v telocvični  na nich čakali aj netradičné športové súťaže. Na záver bol každý z nich odmený sladkosťou.

Fotogaléria


Múdre sovičky

V septembri prileteli do prvej triedy sovičky - naši malí prváci. Darí sa im veľmi dobre - rastú... Rastú  vedomosťami : počítajú do 6, píšu prvé slová a čítajú slová i vety.

Fotogaléria


Medzinárodný deň školských knižníc

Aj žiaci našej školy si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Po krátkej prezentácii o "naj" knihách žiaci v diskusii vyjadrili svoje skúsenosti s čítaním.

Fotogaléria


Bezpečne na cestách

V rámci dopravnej výchovy sa naši prváci bližšie oboznámili pod vedením npor. PZ SR Bc. Praženkovej s pravidlami cestnej premávky. Už vedia ako prechádzať cez cestu, po priechode pre chodcov, aký význam má reflexná vesta  i čo patrí do povinnej výbavy cyklistu. Vyučovanie prebiehalo prostredníctvo výukového programu "S Martinom na ceste".

Fotogaléria

 


Turistika Dubník

Cieľom turistického pochodu bola aj tentoraz časť  obce - Chránená prírodná rezervácia DUBNÍK. Rezerváciou je od roku 1954, s rozlohou 1 651 900 m2 je ornitologickou lokalitou výrika malého a miestom hniezdenia množstva drobného vtáctva. V odlesnennej krajine ide o vzácny a ojedinelý zvyšok prirodzeného lesného spoločenstva.

Fotogaléria


Slávnostné odovzdanie šplhacej steny Blesk

 Pre nepriaznivé daždivé počasie prebehlo slávnostné odovzdanie lezeckej steny až po víkende. Starostka obce Ing. E. Hanusová rozviazaním stuhy odovzdala preliezku žiakom. Zároveň pripomenula pravidlá bezpečnosti a zaželala preliezke dlhú životnosť.

Fotogaléria