Dnes je: Nedeľa, 26.06.2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >  Posledná

Školský rok 2021/2022

Beseda s paralympijskou víťazkou

Úspešná paralympijská víťazka v stolnom tenise Alena Kánová prijala pozvanie na našu školu. Priblížila žiakom pravidlá tohto športu a porozprávala im zaujímavosti zo svojho osobného i športového života. Posledne získaná strieborná medaila z Tokya žiakov veľmi zaujala.

Výstava ovocia a zeleniny

Vnútorné priestory školy sme si vyzdobili pestrými plodmi ovocia a zeleniny. Deti priniesli nielen klasické plody našich záhrad, ale aj netypické druhy plodín. Výstavu ovocia a zeleniny sme zrealizovali v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu "Rastliny pestované v záhradách." Trvácnejšie plodiny, nám poslúžili aj na jesennú výzdobu spoločných priestorov.

Svetový deň mlieka

29. september je vyhlásený za Svetový deň mlieka na školách. Snažili sme si pripomenúť, aký veľký význam má pre náš organizmus. V tento deň si štvrtáci užili v bielych tričkách svoj „Biely deň“. Počítali mliečne slovné úlohy, učili sa kresliť kravičku, tvorili rýmy v básničkách o mlieku. Najzaujímavejšie však bolo dotvorenie bieleho jogurtu podľa svojich predstáv, ktorý si následne vychutnali.

Zber papiera

V dňoch od 11.10.(od 9.00 hod.) do 15.10.2021(do 12.00 hod.) sa na našej škole uskutoční zber starého papiera (okrem kníh s tvrdou väzbou, euroobalov a šanónov). Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do tejto akcie. 60kg nazbieraného starého papiera znamená  1 zachránený zdravý strom .

Pomôžte zachrániť  veľa stromov našej krásnej prírody!

Oznam pre rodičov a žiakov

Z dôvodu požiadavky z Ministerstva školstva SR o vydokladovanie záujmu o testovacie sady AG testami pre žiakov školy Vás žiadame o vyplnenie lístka, ktoré sme dnes rozdali každému žiakovi školy (okrem 1.ročníka) a žiadame ich vrátiť v pondelok 6.9.2021 triednym učiteľom. Keď bude riaditeľ školy preberať sady AG testov v Trnave , tak musí zdokladovať záujem od rodičov a tieto lístky nám budú slúžiť na tento účel.

Školský rok 2020/2021

Deň matiek - ŠKD

Posledný týždeň sme v našom Školskom klube detí mysleli na všetky mamičky pri príležitosti ich sviatku a venovali im lásky a vďaky plné slová, vypestovali priesadky kvetov a vyrobili pohľadnice a papierové kvietky, kde sme popísali a pokreslili naše vyznania.

Začiatok školského roka 2021/2022

Školský rok 2021/2022 začína 1.9.2021, ale školské vyučovanie začína 2.9.2021 (štvrtok) o 8.00 hod. Každý žiak pri nástupe do školy predloží vyplnené a zákonným zástupcom podpísané „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“. Rodičia žiakov prvého ročníka môžu vstúpiť do budovy školy a musia pri vstupe do školy predložiť „Písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti“. V interiéri školy je povinné pre všetkých žiakov, zamestnancov aj návštevníkov nosenie ochranného rúška, pričom každý žiak musí mať k dispozícii aj jedno náhradné rúško a hygienické vreckovky. Prvý deň si žiaci  prevezmú rozvrh hodín a pokyny na ďalší deň.

Potrebné tlačivá  „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ pre žiaka (príloha 1) a „Písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti“(príloha 1a) sú k dispozícii aj vo vchode školy.

Príloha 1a

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Na základe zverejnenia školského semaforu pre školský rok 2021/2022, ktorý zverejnil 17.8.2021 minister školstva, obraciame sa na rodičov žiakov so žiadosťou, aby do 25.8.2021 oznámili mailom na školský mail (zs.vinvah@tpx-net.sk) záujem o kloktacie PCR testy a samotestovacie AG testy, aby sme ich mohli následne objednať pre žiakov školy. Pripomínam, že ide o dobrovoľné testovanie! Kloktacie testovanie sa bude realizovať, len ak bude záujem u všetkých žiakov triedy, samotestovanie sa bude objednávať podľa počtu záujemcov, nemusí byť celá trieda.

Ďalej upozorňujeme, že každý žiak školy pri nástupe 2.9.2021 sa musí preukázať vyplneným „Písomným prehlásením o bezpríznakovosti“ (Príloha č.1) a zároveň platí, že toto “Písomné prehlásenie o bezpríznakovosti“ musí predložiť  zakaždým pri nástupe do školy ak chýbal viac ako 3 kalendárne dni za sebou (vrátane sviatkov a víkendov).

V prílohe č.3 zverejňujeme „Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia“ podľa ktorého sa musí riadiť každý návštevník školy.

V prílohe č.2 je „Oznámenie o výnimke z karantény“, ktoré predloží žiak, rodič a zamestnanec školy,  ak sa dostane do styku s pozitívnou osobou na COVID19.

Podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke MŠVVaŠ:

Najčastejšie otázky a odpovede ku školskému semaforu nájdete na:

Školský semafor nájdete na:

Príloha 2

Príloha 3

Oznam pre rodičov - Školská jedáleň

V prílohe nájdete potrebné informácie ohľadom stravovania a zápisný lístok stravníka.

Zápisný lístok

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Od 1.8.2021 dochádza k zmene dotácií na stravu detí v ZŠ aj MŠ. Celú zmenu aj s prílohami uverejňujeme v prílohe tohto oznamu.

Príloha 2