Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Nedeľa, 3.12.2023
Meniny má: Oldrich

Aktuality

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >  Posledná

Školský rok 2022/2023


Vianočná pohľadnica 19. ročník

I tento rok sme sa zapojili do medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica 2022. Témou prác bolo výtvarne spracovať vianočné námety do podoby návrhu vianočnej pohľadnice. Žiaci mohli predviesť svoj talent, fantáziu, kreativitu. V prílohe si môžete pozrieť ako sa im darilo.

Fotogaléria


Prírodovedná exkurzia - Bratislava

Unikátna výstava Cosmos Discovery v Bratislave previedla žiakov 6.-9.ročníka históriou pilotovaných vesmírnych letov od ich počiatkov až po súčasnosť. Zbierka skafandrov, rakiet, raketoplánov a reálne modely vesmírnych lodí žiakov zaujali.

Exkurzia pokračovala v Prírodovednom múzeu SNM, kde sme prešli jednotlivými expozíciami a sledovali "príbeh života" na Zemi, spoznávali minerály, živú aj neživú prírodu, vyhynuté druhy organizmov a biodiverzitu na Slovensku.

Fotogaléria


Svetový deň jablka

Žiaci 1. stupňa si užili i tohtoročný Svetový deň jablka. Takmer všetci si v tento deň priniesli na desiatu jabĺčko a jabĺčkovú dobrotu od mamičky. Niektorí žiaci prišli oblečení v „jabĺčkových“ farbách. Na výtvarnej výchove sme vytvárali obrázky s jablkami, na hudobnej sme si o jabĺčkach spievali, čítali a počítali jabĺčkové úlohy a veľa iného. Štvrtáci si dokonca upiekli jabĺčkovú štrúdľu. Tento deň bol plný tvorivosti, zábavy a tiež vôní a úsmevov.

Fotogaléria


Divadelné predstavenie - Zlodejka kníh

Žiaci 2.stupňa sa 21.októbra zúčastnili divadelného predstavenia „Zlodejka kníh“. Zlodejku kníh napísal Markus Zusak. Inscenácia nám priblížila, ako vyzeral bežný život v nacistickom Nemecku. Ústrednou postavou bola Liesel Memingerová, dospievajúce dievča, ktoré zvádza svoje malé vojny. Mama ju kvôli tomu, že je komunistka, musí opustiť a jej malý braček zomrie. 

Fotogaléria


Do školy na bicykli

V rámci projektu "Do školy na bicykli" sme zorganizovali cyklovychádzku po obci Vinohrady nad Váhom. Akcie sa zúčastnilo 47 žiakov a 4 pedagogickí zamestnanci. Cyklovychádzka bola príjemným spestrením krásnych jesenných dní, žiaci si odniesli veľa úsmevných okamihov ako i príjemný pocit z aktívneho pohybu. 

Fotogaléria


Hovorme o jedle

Žiaci II.stupňa sa zapojili do projektu "Hovorme o jedle", pretože v dnešnej dobe je veľmi potrebné rozvíjať povedomie mladých ľudí o úlohe potravín pre náš organizmus. Na tému "cukry,tuky,soľ,olej" vytvárali projekty a skupinové i praktické aktivity.

Fotogaléria


Olympiáda zo slovenského jazyka

Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka sa uskutočnilo 13.októbra 2022. On-line testovania sa zúčastnilo 7 žiakov 9.ročníka. O vysledkoch vás budeme priebežne informovať.


Mesiac úcty k starším

V októbri oslavujeme Medzinárodný deň seniorov. Aj deti našej základnej školy pripravili pre starkých darček v podobe piesní, básní, tanca a krátkeho divadelného predstavenia. Verím ,že sa vystúpenie starkým páčilo a aspoň trocha sme im spríjemnili deň. Želáme im hlavne veľa zdravia a spokojnosti.

Fotogaléria


Zber papiera

Zber papiera sa bude konať od 20.10.2022 do 27.10.2022. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do tejto akcie.

Príloha


Návšteva divadla v Nitre

Muzikál "Povolanie pápež" si pozreli žiaci 9.ročníka v Divadle A.Bagara v Nitre. Muzikál o jednej z najvýznamnejších osobností 20.storočia, ktorá menila nielen duchovný svet, ale aj spoločenský a politický , žiakov veľmi zaujal. Priblížil im život Karola Wojtylu, prvého slovanského pápeža. Veríme ,že si odniesli aj silné humanistické myšlienky, ktoré ani dnes nestratili nič zo svojej platnosti. 

Fotogaléria