Dnes je: Štvrtok, 28.09.2023

Prvá  < 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 >

Školský rok 2014/2015

Vianočná burza

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom a žiakom, že 15. decembra 2014 sa na škole uskutoční Vianočná burza.  Žiaci i zamestnanci môžu za symbolickú cenu predať resp. kúpiť hračky a drobné predmety. Výťažok z predaja poputuje na charitatívne projekty.

Oliho príbeh

Tento krátky animovaný film pre deti vznikol v spolupráci so železničnou políciou a pozreli si ho žiaci 2. roč. Oboznamuje deti s rizikami v železničnej doprave: vystupovanie z vlaku, prechod po koľajisku, hranie sa v blízkosti trate, či železničné priecestia.

Bezpečne na ceste

Pravidlá bezpečnosti na cestách tak pre chodcov ako i malých cyklistov si hravou formou zopakovali žiaci 3. - 4. ročníka.  A to najmä nevyhnutné zviditeľnenie sa nosením reflexnej vesty v sychravom jesennom čase.

Múzeum dopravy - Bratislava

Žiaci VI.-IX.ročníka navštívili v rámci exkurzie Múzeum dopravy, ktoré sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19.storočia. V múzeu je vystavená zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. až 70. rokov 20. storočia.

Tutanchamon - jeho hrobka a poklady

Do doby egyptských faraónov sa v šľapajách slávneho egyptológa Howarda Cartera vydali žiaci VI.-IX.ročníka počas návštevy svetoznámej výstavy "Tutanchamon - jeho hrobka a poklady", ktorá sa koná na výstavisku Incheba V Bratislave. Žiaci mohli vidieť hrobku a poklady faraóna presne tak, ako ju pred takmer 100 rokmi objavili. Vystavených je viac ako 1000 nádherných predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky.

Folklórna Sereď

Súťaž v speve ľudových piesní Folklórna Sereď pokračovala už 8.ročníkom. Naša škola mala na súťaži zastúpenie a to v dvoch kategóriách: S. Ščevíková a B. Škoríková v 1. kat. a K.Diáková v 2. kat. Potešujúce je, že Silvia Ščevíková si vyspievala 3.miesto. Blahoželáme!

Diplom

Tekvičková zábava

Žiaci 1. - 4. ročníka prežili posledný deň pred jesennými prázdninami netradične: vyučovanie prebiehalo v maskách a v telocvični  na nich čakali aj netradičné športové súťaže. Na záver bol každý z nich odmený sladkosťou.

Múdre sovičky

V septembri prileteli do prvej triedy sovičky - naši malí prváci. Darí sa im veľmi dobre - rastú... Rastú  vedomosťami : počítajú do 6, píšu prvé slová a čítajú slová i vety.

Medzinárodný deň školských knižníc

Aj žiaci našej školy si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Po krátkej prezentácii o "naj" knihách žiaci v diskusii vyjadrili svoje skúsenosti s čítaním.

Bezpečne na cestách

V rámci dopravnej výchovy sa naši prváci bližšie oboznámili pod vedením npor. PZ SR Bc. Praženkovej s pravidlami cestnej premávky. Už vedia ako prechádzať cez cestu, po priechode pre chodcov, aký význam má reflexná vesta  i čo patrí do povinnej výbavy cyklistu. Vyučovanie prebiehalo prostredníctvo výukového programu "S Martinom na ceste".