Dnes je: Sobota, 24.06.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >  Posledná

Školský rok 2015/2016

Návšteva múzea holokaustu v Seredi

Múzeum holokaustu V Seredi je súčasťou SNM-Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Nachádza sa v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Žiaci 9.ročníka si návštevou tohto múzea pripomenuli životné príbehy obetí a zverstvá páchané na ľudoch počas druhej svetovej vojny.

Škola v prírode - Twistovo

Žiaci 2.,3. a 4. ročníka prežili druhý májový týždeň v škole v prírode v Twistove. Autobusom sa prepravili do krásneho prostredia rekreačného strediska v Trenčianskej Teplej. Deti sa rozdelili do tímov a pri vzájomnom súťažení spolu s animátormi si užili veľa zábavy. V dopoludňajších hodinách mávali vyučovanie na čerstvom vzduchu. V predposledný deň ich čakala opekačka a záverečná diskotéka. Všetci naši žiaci sa zvládli prispôsobiť zmeneným podmienkam aj prostrediu a domov sa vrátili plní pekných zážitkov, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

Deň matiek

Žiaci našej školy mamičkám vyčarili úsmev na tvári pekným programom. Obecenstvo si vypočulo básničky, pesničky, hru na hudobnom nástroji a pekné divadielko "Myšacie starosti".

Zápis detí do 1.ročníka

Na školu sa tešia už aj malí škôlkári - budúci prváčikovia. Zápisu sa zúčastnilo 13 chlapcov a 9 dievčat. Pani učiteľkám predviedli a ukázali, čo všetko už vedia.

Zber starého papiera

Aj my sme sa pričinili o záchranu 150 stromov, a to zberom starého papiera. Žiaci 1.-9.ročníka vyzbierali 8980 kg papiera a víťazi získali hlavnú cenu - jeden deň riaditeľského voľna. Všetky deti boli odmenené sladkosťami a najusilovnejší aj vecnými cenami.

Deň narcisov 2016

Charitatívnu akciu Deň narcisov podporili žiačky 8. a 9. ročníka tým, že aj tenton rok vyzbierali pre onkologicky chorých pacientov sumu 747,20 eur. Zároveň všetkým darcom v našej obci ďakujeme.

Deň Zeme

Úzku spätosť človeka s prírodou sme si pripomenuli pri príležitosti Dňa Zeme. Tento deň bol tematicky zameraný na triedenie a recykláciu odpadu. Ďakujeme aj pani starostke Ing. E.Hanusovej, ktorá deťom pútavou a názornou ukážkou predviedla, ako správne triediť odpad v obci. Následne sme sa zapojili do čistenia drobného odpadu v obci.

Stolnotenisový turnaj - Vinohradská loptička

Žiaci 1.-7.ročníka predviedli svoju zručnosť na stolnotenisovom turnaji, ktorý sa uskutočnil v telocvični ZŠ s nasledovnými výsledkami :

1.ročník : 1.miesto H. Kobelárová, 2.miesto V. Hudáková, 3.miesto L. Havadejová

2.ročník : 1.miesto O. Stopková, 2.miesto T. Ševčovičová, 3.miesto T. Trento

3.ročník : 1.miesto S. Remenár, 2.miesto M. Mikulinec, 3.miesto P. Kubíček

Starší žiaci : 1. miesto L. Repčík, 2.miesto J. Kovács, 3. miesto L. kobelár

Prírodovedná exkurzia Vyhne

Naučenú teóriu o výrobe piva si žiaci 5.-9. ročníka overili exkurziou v pivovare Steiger vo Vyhniach, kde ich pracovníci previedli celým procesom výroby piva. Malú prechádzku v prírode sme spojili s návštevou jediného "mora" na Slovensku, a to Kamenného mora. Exkurziu sme zakončili prehliadkou kaštieľa v Svätom Antone, kde sme si prezreli pamiatky rodu Koháryovcov.

Deň otvorených dverí

20.apríla sme v našej škole privítali predškolákov a ich rodičov. Navštívili našich prváčikov, ktorí im ukázali, čo sa všetko v škole už naučili. Spolu vyriešili rôzne zaujímavé úlohy, zaspievali si. V telocvični ukázali svoju šikovnosť pri rôznych športových disciplínach. Za zvládnutie všetkých úloh dostali deti odmenu. O občertvenie sa postarala pani vedúca školskej jedálne spolu s pani kuchárkami.