Dnes je: Utorok, 24.10.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >  Posledná

Školský rok 2015/2016

Zber tetrapakov

Súčasťou environmentálnej výchovy bol aj zber tetrapakových obalov z mlieka či džúsov. Spoločne sme vyzbierali a odovzdali 16 717 kusov. Za snahu a usilovnosť boli najúspešnejší žiaci odmenení vecnými cenami.

Rozlúčková opekačka

Žiaci 1.stupňa si spestrili záver školského roka túrou na Prievoz do Porondy. Vypočuli si zaujímavý výklad p.Škoríka o živote a chove oviec, pochutnali si na dobre opečených špekačkách.. Ďakujeme p.Škoríkovi za príjemnú atmosféru, ktorú pre nás pripravil.

Účelové cvičenie

Teoreticky získané vedomosti o brannej výchove, zdravotnej výchove, dopravnej výchove a civilnej ochrane si žiaci II.stupňa preverili v teréne v časti obce "Prievoz".

Školská olympiáda

Aj tento rok žiaci 2. až 9.ročníka súťažili o titul Majstra školy v kategóriách 60m, 50m,300m, hod guľou, kriketka a skok do diaľky. Majsterkou školy za I.stupeň sa stala Michaela Šuláková a Majstrom školy za II.stupeň sa stal Adrián Tagaj.

Výstava hračiek

Žiaci 1.ročníka navštívili Mestské múzeum v Seredi, kde sa konala interaktívna výstava "Hodnoty - vedecká hračka". Pri hre sa deti oboznámili s optickými vláknami, hologramom, magnetizmom, gravitáciou, zaujali ich aj zvukové hračky. Deň plný zábavy si spestrili aj pobytom na detskom ihrisku.

Cífer 2016

Dňa 16.júna sa naši žiaci pod vedením riaditeľa školy p.Šišku a učiteľa TEV p.Kováča zúčastnili športových hier ZMO regiónu Jaslovské Bohunice. Naši žiaci sa zapojili do súťaží v minifutbale, vybíjanej a atletike. Každý žiak dostal medailu a šiltovku ako pamiatku na krásne športové dopoludnie.

Literárno-dejepisná exkurzia Martin

Žiaci 7.až 9.ročníka si svoje vedomosti z literatúry a dejepisu rozšírili literárno-dejepisnou exkurziou v Martine. Navštívili Maticu slovenskú, videli jedno z prvých slovenských gymnázií a po Memorandovom námestí prešli až k Národnému cintorínu, kde odpočívajú mnohé známe literárne a historické osobnosti našich dejín.

Vychádzka do prírody

Koniec školského roka sme si spríjemnili vychádzkou do prírody. Žiaci 5. a 6.ročníka najprv absolvovali presun na lúku pri rieke Váh, kde si zahrali volejbal a futbal. Potom si založili ohník a opiekli špekačky. Na záver nás prekvapil dážď , ale ani ten nás neobral o príjemné zážitky a pekný deň.

Vzdelávací program - Spoznaj vedu

Netradičnou formou výkladu sa žiaci našej školy dozvedeli základné informácie o planéte Zem a Slnečnej sústave, o vzniku a formovaní kontinentov, zemskej kôry a morí až do dnešnej podoby. Zaujali ich najmä sopky a ich vulkanická činnosť.

Školský výlet - Vysoké Tatry

Krásny trojdňový výlet do Vysokých Tatier zažili žiaci 5.-6.ročníka. Vlakom si vychutnávali krásy slovenskej prírody a počas výletu uskutočnili turistické výstupy na Skalnaté pleso, Hrebienok, Štrbské pleso a výstup k Studenovodským vodopádom. Ubytovanie v Tatranskej Lomnici sa žiakom veľmi páčilo.