Dnes je: Sobota, 24.06.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >  Posledná

Školský rok 2015/2016

Čaro slova

Okresného kola recitačnej súťaže Čaro slova v Galante sa zúčastnili žiačky 4.ročníka Lucia Lakatošová a Silvia Ščevíková ( I. kat.) a žiačka 8.ročníka Nicol Plavocká (III. kat.). Napriek ich veľkej snahe a výbornému výkonu  do vyššieho kola nepostúpili, ale odniesli si neoceniteľné recitačné zážitky. Zvlášť chceme poďakovať p.Plavockej, ktorá bola na súťaži so svojou dcérou bez nároku na odmenu a tešíme sa, že aj rodičia sa zapájajú do života a fungovania našej školy.

Beseda so spisovateľom

Rozprávky nielen pre deti, ale aj pre dospievajúcu mládež nám predstavil spisovateľ a spevák Braňo Jobus, ktorý žiakom V.,VI. a VIII.ročníka zaujímavým slovným a hudobným spôsobom priblížil svoju tvorbu. Túto príležitosť sme využili aj na návštevu Mestskej knižnice v Seredi.

Zápis do 1.ročníka

Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje rodičom, že zápis žiakov do 1.ročníka školského roku 2016/2017 sa uskutoční dňa 29.4.2016 (v piatok) v čase od 13.00 - 16.30 v budove školy. So sebou si prineste rodný list dieťaťa a peniaze na učebné pomôcky.

Deň otvorených dverí

Srdečne Vás pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 20.apríla 2016 o 10,00. Prezriete si priestory školy, triedy a učebne. Naši prváčikovia Vám predvedú, čo sa doteraz naučili.

Informácie o testovaní deviatakov

Ochutnávka medu

O zázračných účinkoch medu sa žiaci I.-IX.ročníka dozvedeli od skúsených včelárov, ktorí prezentovali svoje výrobky v rámci akcie konanej v Osvetovej besede. Žiaci mohli vidieť aj ukážky zdobenia kraslíc.

Čaro slova

Štvrtkové dopoludnie si žiaci 2. až 4.ročníka spríjemnili prednesom poézie a prózy v recitačnej súťaži "Čaro slova". Do okresného kola postúpili :

v kategórii próza : 1.miesto L.Lakatošová, 2.miesto O.Stopková, 3.miesto T.Polačeková

v kategórii poézia : 1.miesto S.Ščevíková, 2.miesto M.Ďurinová, 3.miesto M.Geričová.

Postupujúcim gratulujeme.

Zber starého papiera

V dňoch od 4.4. do 13.4.2016 sa na našej škole uskutoční zber starého papiera. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do tejto akcie.

OZNAM PRE RODIČOV

Oznam

Vinohradská loptička

Srdečne Vás pozývame na stolnotenisový turnaj jednotlivcov, ktorý sa bude konať dňa 16.apríla 2016 v priestoroch telocvične základnej školy. Podrobnejšie informácie nájdete v prílohe, prip. na tel.č. 031/7899221.