Dnes je: Sobota, 24.06.2017

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >  Posledná

Školský rok 2015/2016

Oznam pre rodičov

Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna na deň 8.január 2016.

Mikulášske posedenie

Žiaci II.stupňa si v tento deň vyzdobili triedy vianočnými ozdobami, nezabudli ani na vianočné stromčeky, nástenky a spoločné priestory. Deti z IX.ročníka stihli i ozdobiť medovníčky.

Drogy - legálne a nelegálne - beseda

Na tému : "Legálne a nelegálne drogy" sa žiaci II.stupňa rozprávali spolu s príslušníčkou policajného zboru SR. Dozvedeli sa hlavne o škodlivosti jednotlivých druhov drog a následkoch ich užívania.

Doprava v kocke

Žiaci III.-IV. ročníka si pod vedením príslušníčky PZ SR zopakovali pravidlá cestnej premávky, ktoré musia dodržiavať.

OZNAM PRE RODIČOV

Občianske združenie Lepšie Vinohrady a Rodičovské združenie ZŠ Vinohrady nad Váhom Vás srdečne pozývajú na "Plesovú zábavu", ktorá sa uskutoční dňa 6.2.2016 v telocvični ZŠ. Vstupenky je potrebné si zakúpiť vopred. Bližšie informácie sa nachádzajú v prílohe.

Folklórna Sereď

Súťaž v speve ľudových piesní Folklórna Sereď bola pre naše tri žiačky úspechom. Kristína Diáková si vyspievala II.miesto v kategórii starších žiačok a Silvia Ščevíková bola tiež na druhom mieste vo svojej kategórii. Nikola Virágová za svoj výkon dostala pochvalné uznanie.

Návšteva divadla

Divadelné predstavenie "Ferdo mravec" si žiaci I.stupňa pozreli v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre. Deti si odniesli príjemný divadelný zážitok.

Prírodovedno-dejepisná exkurzia

Začiatkom novembra žiaci VI.-IX.ročníka navštívili výstavisko INCHEBA v Bratislave, kde sa zúčastnili viacerých expozícií. Výstava TITANIC im dokonale a pravdivo zobrazila historické súvislosti vo svete na zač.20.stor. Žiaci si prezreli aj výstavu minerálov, drahých kameňov a fosílií, videli ukážky aktuálnych trendov v tvorbe šperkov. Na knižnom veľtrhu "BIBLIOTÉKA" sa zase oboznámili s tvorbou knižných diel.

Deň jablka a šarkaniáda

Zázrak menom jablko ...

Žiaci a učitelia I.stupňa si pripomenuli Deň jablka aj tým, že každý pri vstupe do školy prišiel s jabĺčkom v ruke. S deťmi sme si spoločne pozreli prezentáciu, rozprávky, vyrobili pekné jabĺčka, ochutnali koláče z jabĺk a na záver sme púšťali šarkanov. Bol to veselý deň plný vitamínov, zábavy a pesničiek. Ďakujeme rodičom za nápadité a chutné jablkové dobroty.

Hovorme o jedle

V rámci týždňa zdravej výživy podporovanej Centrom rozvoja znalostí o potravinách n.o. sme sa zapojili do projektu "Hovorme o jedle". Žiaci spolu s tr.učiteľmi pripravili chutné zeleninové jedlá, ovocné šaláty, zeleninové misy a svoje kulinárske umenie prezentovali pred porotou. Prvé "sladké" miesto získala 8.trieda.