Dnes je: Piatok, 22.11.2019

Školský rok 2019/2020

Vyhodnotenie zberu papiera

Riaditeľské voľno

Riaditeľ školy udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov 6.,7.,8. a 9.ročníka na deň 20.11.2019, z dôvodu zabezpečenia Testovania 5-2019.

Clipperton - divadelné predstavenie

Rozprávku o Aladinovi a jeho čarovnej lampe nám zahrali herci divadla Clipperton. Žiakom sa žartovné scénky páčili, tešíme sa na ďaší kultúrny zážtok.

Deň jablka

S jablkom v ruke, ale i s inými zdravými dobrotami prišli žiaci 1.stupňa do školy. Spoločne sme si pripomenuli Svetový deň výživy i Svetový deň jablka. Okrem zdravého maškrtenia od mamičiek, za ktoré ďakujeme, sme si spoločne užili zaujímavý program. Pozreli sme si prezentáciu, hádali hádanky o ovocí a zeleniine, zaspievali pesničky, pozreli rozprávky s témou jablko. Na záver sme si odšťavili prinesené ovcie, z ktorého sme si pripravili multivitamínový džús.

Október - mesiac úcty k starším

Tak ako každý rok, tak i túto sobotu 19.10.2019 sme prispeli programom pri príležitosti osláv "Úcty k starším", ktoré sa konalo u nás v škole. Kratučký program tvoril spev, recitácia, ľudový a moderný tanec žiakov2.,3.,5. a 6.ročníka.

Milan Rastislav Štefánik

Pri príležitosti 100-ho úmrtia Milana Rastislava Štefánika žiaci 6.-9.ročníka navštívili jeho rodný dom v Košariskách, kde získali nové informácie o jeho súkromí, záľubách, no najmä o politickej a diplomatickej činnosti. Exkurziu sme zakončili návštevou Bradla, kde je generál Štefánik pochovaný.

Stolný tenis do škôl

Naša škola sa zapojila do projektu " Stolný tenis do škôl ". V rámci tohto projektu sme strávili príjemné športové dopoludnie s reprezentantmi Slovenského stolnotenisového zväzu. Škola získala nový pingpongový stôl a každý žiak dostal malý darček.

Hovorme o jedle

Pod záštitou Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory sa žiaci II.stupňa zapojili do súťaže "Hovorme o jedle". Cieľom súťaže je podporovať správne stravovacie návyky ako súčasť zdravého životného štýlu. Žiaci si vybrali dennú tému : Ovocie a zelenina, orechy našich sadov. K danej téme si pripravili pestrú paletu jedál zo zeleniny a ovocia, ktoré prezentovali pred svojimi spolužiakmi v spoločných priestoroch školy.

Fotosúťaž - VODA

Žiaci našej školy si mohli pozrieť vystavené fotografie v rámci 6.ročníka amatérskej fotosúťaže na tému - Voda, ktorá sa konala v Osvetovej besede. Deti sa zahrali na porotu, ktorá hlasovala za najkrajšie fotografie. Niektorí žiaci prispeli svojou vlastnou tvorbou do súťaže.

Dopravná výchova

Dňa 3.októbra 2019 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Trnave. Cieľom bolo vzbudiť záujem o dopravnú výchovu a obohatiť si svoje vedomosti z tejto oblasti veselo a poučne. Okrem toho, že si žiaci zajazdili na bicykloch a kolobežkách, sa aj niečo nové naučili ohľadom cestnej premávky.