Dnes je: Nedeľa, 19.01.2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2019/2020

Vianočný vinš

Vianoce krásne a čisté ako sneh,

na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.

Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,

všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.

Nielen na Vianoce a na Nový rok,

ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok.

Kolektív zamestnancov ZŠ Vinohrady nad Váhom

Pomoc psíkom

Našim ôsmakom nie je osud opustených psíkov ľahostajný. Nakoľko nie je v ich sile všetkým opusteným a týraným psíkom pômocť, rozhodli sa vyhlásiť na našej ZŠ materiálnu zbierku a v podmienkach školy vyzbierali od detí deky, krmivá, konzervy a hračky. Všetky darované veci boli odovzdané pani Holičkovej, ktorá sa za OZ Tulák v Seredi všetkým poďakovala. Darované veci ju milo prekvapili a naši žiaci sa potešili, že mohli aspon trošku pomôcť opusteným psíkom.

Vianočná akadémia

Najväčšiu radosť z obdobia Vianoc majú deti. Tradičným vianočným programom s neopakovateľným čarom prichádzajúcich Vianoc sme si spríjemnili posledný deň pred prázdninami. Spevom, tancom, divadlom žiaci potešili nielen seba navzájom, ale i svojich rodičov a príbuzných. Na záver pán riaditeľ poprial všetkým šťastné a veselé Vianoce.

Vianočná burza

Vianoce sú sviatkami, počas ktorých obdarúvame svojich blízkych. Obdarovať aj štvornohých miláčikov v útulku Tulák v Seredi sa rozhodli aj naši žiaci prostredníctvom vianočnej burzy. Výťažok z burzy v hodnote 301,15 eur bol odovzdany zástupcom útulku Tulák Sereď.

Vianočné trhy - Trnava

Čaro adventu i rozprávkovú atmosféru a náladu prichádzajúcich Vianoc zažili žiaci našej školy návštevou vianočných trhov v Trnave. Za zvukov vianočných kolied, vône obľúbených dobrôt si spríjemnili predpoludnie.

Vianočný stolnotenisový turnaj

Šport a pravidelný pohyb pomáhajú vychovávať deti a mládež k zdravému spôsobu života. Žiaci 1.,3.,7. a 8.ročníka si zasúťažili a zašportovali počas stolnotenisového turnaja. Víťazmi boli všetci zúčastnení, keďže išlo o priateľské stretnutie.

Ovocie do škôl

Firma pána Sobotoviča, ktorá dodáva našej škole počas celého roka vitamíny v podobe ovocia a džúsov, darovala škole ovocné stromčeky. Naši siedmaci ich zasadili v školskej záhrade. Veríme, že jablone, hrušky a čerešne sa ujmú a budú nám v blízkej dobe prinášať sladkú úrodu.

Návšteva Mikuláša

Po roku opäť aj k nám zavítal Mikuláš, ktorého sprevádzali anjeli, čerti i sobíci. Najväčšiu radosť mali žiaci 1.stupňa, ktorí Mikulášovi zaspievali i zarecitovali. Jeho pomocníci - deviataci - svojím programom pripomenuli deťom pôvod tohto dobrodinca i jeho skutky počas života. Mikulášska zdravá odmena žiakov potešila.

Exkurzia - Mestské múzeum Sereď

Pri príležitosti 30.výročia Nežnej revolúcie žiaci 8. a 9.ročníka navštívili Mestské múzeum v Seredi, kde sa prostredníctvom výstavy dozvedeli viac informácií o revolučných udalostiach z rokov 1989-1990.

Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti

Priamy prenos koncertu pre mládež v rámci cyklu Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave sme si vypočili i u nás na našej škole. Žiaci okrem umeleckého zážitku zistili, prečo sú niektoré skladby a ich skladatelia publikom obľúbené a iné nie. V pútavom programe  plnom zaujímavých informácií zazneli ukážky skladieb W.A.Mozarta, L.van Beethovena, S.Rachmaninova, E.H.Griega.