Dnes je: Nedeľa, 8.12.2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2019/2020

Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti

Priamy prenos koncertu pre mládež v rámci cyklu Príbeh hudby 2 - O nesmrteľnosti vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave sme si vypočili i u nás na našej škole. Žiaci okrem umeleckého zážitku zistili, prečo sú niektoré skladby a ich skladatelia publikom obľúbené a iné nie. V pútavom programe  plnom zaujímavých informácií zazneli ukážky skladieb W.A.Mozarta, L.van Beethovena, S.Rachmaninova, E.H.Griega.

Burza stredných škôl

Žiaci VIII. a IX. ročníka navštívili burzu stredných škôl, ktorá sa konala v športovej hale v Trnave. Stredné školy Trnavskej župy prezentovali výhody štúdia na ich škole. Žiaci tak získali predstavu o štúdiu na danej škole a uplatnenie sa v praxi.

Divadelné predstavenie - Nitra

Divadelné predstavenie s úsmevným názvom "Prdiprášok doktora Proktora", ktoré sme si pozreli v divadle K.Spišáka v Nitre, sa žiakom veľmi páčilo. Krásne bábkové predstavenie nám humorne predviedlo, že sila rozumu a neobyčajného priateľstva zviťazí nad ľudskou závisťoua chamtivosťou.

Vyhodnotenie zberu papiera

V prílohe nájdete vyhodnotenie jesenného zberu papiera, ocenení boli všetci žiaci, ktorí priniesli viac ako 100 kg starého papiera.

Clipperton - divadelné predstavenie

Rozprávku o Aladinovi a jeho čarovnej lampe nám zahrali herci divadla Clipperton. Žiakom sa žartovné scénky páčili, tešíme sa na ďaší kultúrny zážtok.

Deň jablka

S jablkom v ruke, ale i s inými zdravými dobrotami prišli žiaci 1.stupňa do školy. Spoločne sme si pripomenuli Svetový deň výživy i Svetový deň jablka. Okrem zdravého maškrtenia od mamičiek, za ktoré ďakujeme, sme si spoločne užili zaujímavý program. Pozreli sme si prezentáciu, hádali hádanky o ovocí a zeleniine, zaspievali pesničky, pozreli rozprávky s témou jablko. Na záver sme si odšťavili prinesené ovcie, z ktorého sme si pripravili multivitamínový džús.

Október - mesiac úcty k starším

Tak ako každý rok, tak i túto sobotu 19.10.2019 sme prispeli programom pri príležitosti osláv "Úcty k starším", ktoré sa konalo u nás v škole. Kratučký program tvoril spev, recitácia, ľudový a moderný tanec žiakov2.,3.,5. a 6.ročníka.

Milan Rastislav Štefánik

Pri príležitosti 100-ho úmrtia Milana Rastislava Štefánika žiaci 6.-9.ročníka navštívili jeho rodný dom v Košariskách, kde získali nové informácie o jeho súkromí, záľubách, no najmä o politickej a diplomatickej činnosti. Exkurziu sme zakončili návštevou Bradla, kde je generál Štefánik pochovaný.

Stolný tenis do škôl

Naša škola sa zapojila do projektu " Stolný tenis do škôl ". V rámci tohto projektu sme strávili príjemné športové dopoludnie s reprezentantmi Slovenského stolnotenisového zväzu. Škola získala nový pingpongový stôl a každý žiak dostal malý darček.

Hovorme o jedle

Pod záštitou Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory sa žiaci II.stupňa zapojili do súťaže "Hovorme o jedle". Cieľom súťaže je podporovať správne stravovacie návyky ako súčasť zdravého životného štýlu. Žiaci si vybrali dennú tému : Ovocie a zelenina, orechy našich sadov. K danej téme si pripravili pestrú paletu jedál zo zeleniny a ovocia, ktoré prezentovali pred svojimi spolužiakmi v spoločných priestoroch školy.