Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Nedeľa, 3.12.2023
Meniny má: Oldrich

Aktuality

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2023/2024


Deň zdravej výživy

Druháci si Deň zdravej výživy užili všetkými zmyslami. Ovocie a zeleninu sme hádali podľa hmatu, vône, chuti. Niektorým žiakom zachutilo ovocie, ktoré predtým nevyhľadávali. Bodovalo kivi a granátové jablko. Vo dvojiciach sme hádali ovocno-zeleninové sudoku, 6-smerovku, slovné úlohy, jabĺčkové pyramídy a iné. Najzaujímavejšie bolo odšťavovanie ovocia a samozrejme čerstvá šťava. Ďakujem rodičom za ovocie.

Fotogaléria

 


Deň Jablka

Deň Jablka alebo tiež Deň pôvodných odrôd jabĺk si každý rok pripomíname 21. októbra. Aj tento rok sme si „jabĺčkový deň“ užili. Každá trieda mala pripravené rôznorodé aktivity, v ktorých hlavnú rolu malo práve jabĺčko. Bol to deň plný zábavy, vôní, tvorivosti. Fotky dokumentujú, že to bol deň, ktorý priniesol žiakom veľa úsmevu a radosti.

Fotogaléria


Najchutnejšia zdravá maškrta

Pri príležitosti Svetového týždňa zdravej výživy sa na našej škole uskutočnila súťaž o najchutnejšiu zdravú maškrtu. Žiaci od rána nosili chutné a zdravé maškrty a netrpezlivo čakali na vyhodnotenie. Na stoloch boli vzorky jedál od výmyslu sveta - šaláty, nátierky, koláče, muffiny, jogurty, milkshake, zeleninové dipy a rôzne. Víťazmi tohoročnej súťaže sa stali : mrkvovo-marhuľové guľky od Mateja Š., bylinkovo-zeleninové placky od Hanky K. a pannacotta od Natálie J.

A zdravé maškrtenie bez výčitiek mohlo začať.

Fotogaléria

 


Začíname hravo

Začíname hravo je názov projektu, ktorý sa nám podarilo zorganizovať tento šk. rok vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE. Od začiatku roka sme na hodinách TSV, ale i v ŠKD využívali nové pomôcky, vďaka ktorým sme súťažili v skupinách, medzi triedami a pod. Na hodinách sme využívali balančné a stimulujúce pomôcky, ktoré pôsobia na zdravý vývoj chodidiel a správne držanie tela. Podarilo sa nám v spolupráci p.u. a pani vychovávateliek vytvoriť poobedné športové popoludnie „Začíname hravo,“ kde si medzi sebou zmerali sily všetky deti 1. stupňa. Žiaci majú z pohybu radosť, získané pomôcky sú využité na 100%.

Fotogaléria


Oznam pre rodičov a žiakov školy

 Riaditeľ Základnej školy Vinohrady nad Váhom udeľuje z technických príčin riaditeľské voľno pre žiakov školy na deň 10.10.2023 (utorok). Nástup žiakov do školy bude v stredu 11.10.2023 .

Príloha


Divadlo OSKAR

Divadelné zoskupenie z Divadla Oskar nám zahralo známu rozprávku O troch grošoch. Predstavenie žiakov oslovilo zábavným, ale i poučným zameraním. Žiakom sa taktiež páčilo, že ako diváci boli priam na dotyk s hercami.

Fotogaléria


Detské dopravné ihrisko

Žiaci 1. stupňa si naživo vyskúšali rôzne reálne situácie, ktoré v cestnej premávke môžu nastať na dopravnom ihrisku v Trnave. Vďaka teoretickej aj praktickej výučbe sa postupne vžili do úlohy chodca, cyklistu a tiež vodiča na šliapacej motokáre. Aktivity však mali prísne pravidlá a na konanie všetkých účastníkov cestnej premávky prísnym okom dohliadali skúsení inštruktori. Dúfame, že výučba, ktorú žiaci absolvovali, prispeje k tomu, aby boli pozornými účastníkmi cestnej premávky.

Fotogaléria


Exkurzia - NR SR

Po stopách histórie nášho národa sme sa vydali počas exkurzie v Národnej rade Slovenskej republiky. Práve rozprávanie o fungovaní parlamentu, o štátnych symboloch, cenných predmetoch a o obrazoch Brunovského žiakov veľmi zaujalo. Potom sme sa presunuli na Bratislavský hrad, kde prvá skupina putovala obdobiami vývoja Bratislavského hradu a 2.skupina pomocou výkladu a pracovných listov spoznávala stredovek.

Fotogaléria


Oznam pre rodičov a žiakov školy

Riaditeľ Základnej školy Vinohrady nad Váhom udeľuje z technických príčin riaditeľské voľno pre žiakov školy na deň 29.9.2023 (piatok). Nástup žiakov do školy bude v pondelok 2.10.2023 .

Príloha


Začiatok školského roka

Dva mesiace letných prázdnin rýchlo uplynuli a my sme sa opäť stretli pred školou, aby sme začali nový školský rok. Veríme, že si žiaci oddýchli a plní elánu a energie začnú nový školský rok  2023/2024. Osobitne sme privítali našich prváčikov, ktorí sa do školy tešia asi najviac. Všetkým žiakom želáme v novom školskom roku veľa elánu pri získavaní nových vedomostí a zručností.

Fotogaléria