Dnes je: Pondelok, 6.12.2021
Meniny má: Mikuláš

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >  Posledná

Školský rok 2021/2022

Oznam pre rodičov a žiakov navštevujúcich ŠKD

Prosíme polatok za mesiac december 12,- (17,-) uhradiť najneskôr do 10.12.2021.

Ďakujeme

Tlačivo o bezpríznakovosti

V prílohe nájdete tlačivo o bezpríznakovosti platné od 26.novembra 2021.

Oznam pre rodičov a žiakov

Na základe rozhodnutia ministra školstva SR žiadame rodičov aby od pondelka 29.11.2021 nahlasovali výsledky povinného testovania svojich detí – žiakov našej školy mailom ich  triednym učiteľom. Testovanie sa má realizovať samotestami 2-krát do týždňa (pondelok a štvrtok). Minister školstva prisľúbil dodanie ďalších testovacích sád do škôl. Ak ich do školy dostaneme, budú deťom rozdané.

Ing. Peter Šiška

riaditeľ školy

Okuliare pre Afriku

Aj tento rok prebieha zbierka Okuliare pre Afriku, do ktorej sa zapája už niekoľko rokov detská organizácia FÉLIX. Darovať môžete všetky druhy nepoškodených dioptrických okuliarov. Tie sa následne vyčistia, premerajú a budú odoslané do africkej Kene. Tam pomôžu stovkám až tisíckam ľudí, ktorí okuliare potrebujú a nemôžu si ich dovoliť.

Vaše staré okuliare možete poslať po deťoch do školy.

Deň stromov

Dnes, 20. októbra si štvrtáci aj trošku zašportovali. Prečo? Pri príležitosti Medzinárodného dňa stromov v tímoch behali a hľadali listy stromov na našom školskom pozemku. Úloha to bola síce ľahká, ale potrápila ich. Po vyhľadaní listov, šišiek, konárov, rakytníku a iných vecí z projektu sa vrátili do triedy. Pokračovali v aktivitách vo dvojiciach. Vyhľadávali názvy stromov ukrytých vo vetách alebo tvorili nové slová.

Dôležitý oznam

OZNAM

Na základe rozhodnutia RÚVZ v Galante budú žiaci 6. ročníka našej školy v karanténe od 3.11.2021 do 12.11.2021 z dôvodu pozitívneho prípadu na COVID19  v tejto triede. Vyučovanie v tejto triede bude prebiehať dištančnou formou. Upravený rozvrh hodín na vyučovanie  dostanú  žiaci od triednej učiteľky.

Vyučovanie pre II. stupeň vo štvrtok 4.11. a v piatok 5.11. bude končiť piatou vyučovacou hodinou.

Rozvrh hodín na tieto dni pre:

VI. ročník

Štvrtok                                                                  Piatok

1.hod.     2.hod.     3.hod.                     1.hod.  2.hod.   3.hod.

SJL           MAT          GEG                         ANJ       SJL         MAT

PRÍLOHA

Projekt ŠAFRAN

Žiaci 8.ročníka sa zapojili do projektu "Šafran". Zasadili žlté cibuľky šafranu na pamiatku 1,5 milióna židovských detí, ktoré zahynuli počas holokaustu.

Oznam pre rodičov a žiakov

Jesenné prázdniny sú od 28.10.2021 do 1.11.2021. Vyučovanie sa začína 2.11.2021 (utorok). Prosím všetkých rodičov, aby si po prázdninách, pred nástupom do školy, otestovali svoje deti na COVID19. Zároveň každý žiak pri vstupe do školy po jesenných prázdninách musí predložiť pri rannom filtri „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ podpísané zákonným zástupcom žiaka (je v prílohe).

Nakoľko sa PCR testami potvrdila pozitivita u niektorých žiakov 4. a 7. triedy na COVID19, títo musia zostať 10 dní v karanténe a zároveň aj všetci žiaci z týchto tried zostávajú doma na dištančnom vzdelávaní. Žiaci týchto tried nastúpia na prezenčné vyučovanie v pondelok 8.11.2021.

Ing. Peter Šiška

Rozhodnutia a usmernenia MŠVVaŠ

Pokyny k aktuálnej situácii

V prílohe nájdete aktuálne rozhodnutie RÚVZ