Dnes je: Štvrtok, 2.07.2020
Meniny má: Berta

Prvá  < 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 >  Posledná

Školský rok 2014/2015

Zber tetrapakov

V tomto šk. roku sme spoločne vyzbierali 18 728 ks tetrapakových obalov, čím sme značne odbremenili naše životné prostredie. Najlepší jednotlivci boli odmenení, všetci ostatní dostali aspoň sladkosť.

Vyhodnotenie

Školská olympiáda

Žiaci súťažili v nasledovných kategóriách: beh na 50 / 60 m, skok do diaľky, hod kriketkou / granátom, najstarší aj vo vrhu guľou. Viď Aktuality/ Športové súťaže.

Majsterkami školy 2015 sa s rovnakým počtom bodov stali Adriana Škoríková, IV. roč. a  Petra Mačaiová, VI. roč.

Didaktické hry

Žiaci 1. stupňa v teoretickej časti besedovali s hasičmi o ich práci a prevencii predchádzania požiarom. V praktickej časti si vyskúšali hasičský výstroj, nazreli do kabíny hasičského auta a vyskúšali si hasenie. Na záver svoje vedomosti zužitkovali na cvičení v prírode.

Čitateľský maratón

Partnermi 8. ročníka čitateľského maratónu "Čítajme si 2015" boli Panta Rhei a Slovart, krstnou mamou sa stala p. Oľga Feldeková. Žiaci našej školy si spoločne prečítali knihy od G. Futovej - Naša mama je bosorka! Poškoláci a M. Hlušíkovej - Neznášam, keď ma hladkajú po hlave. Maratón absolvovalo 95 žiakov.

Školské cyklistické preteky

Konečne nám počasie prialo, prišiel deň "D" a tak malí i veľkí cyklisti vyrazili na trať. V tuhom boji si víťazstvo odniesli:

1. - 2. roč. O. Stopková    M. Mikulinec

3. - 4. roč. E. Debnárová   L.Kobelár

5. - 6. roč. neobsadená    L. Mundok

7. - 9. roč. V. Čechová      B. Kralovič

Bližšie informácie  viď "Športové súťaže"

Účelové cvičenie - II.stupeň

V priestoroch posádkového cvičiska Váh si deti počas účelového cvičenia mohli pozrieť ukážky výstroja a výzbroja vojenskej techniky, vyskúšať plavbu na obojživelnom transportéri a pontonovom moste, jazdu na terénnom aute i streľbu zo samopalu. Hasiči predviedli hasenie horiaceho auta a policajti ukážky riešenia krízových situácií. Nakoniec si deti pochutnali na pravom vojenskom guláši.

Školský výlet Trenčín

Na dobrodružnú cestu s Matúšom Čákom Trenčianskym sa vybrali žiaci 1. st. Zažili plavbu dračou loďou, vyskúšali si lukostreľbu, prezreli si historické pamiatky mesta Trenčín a na záver vystúpili na Matúšovu vežu.

MDD - Indiánsky deň

Areál školy sa na chvíľu zmenil na indiánsku osadu. Malí indiáni súťažili v skoku vo vreci, absolvovali rallye s fúrikom, naháňali kornútok, vyskúšali si streľbu vodnými pištoľami . V tento veselý deň si užili kopec zábavy a ako spomienka každému zostane forografia indiánskej rodiny.

MDD - Ranč na Striebornom jazere

Deň detí sme oslávili na Ranči na Striebornom jazere, kde nás animátori previedli detským svetom hier. Pestrý program doplnili i cvičené psy, jazda na koni, zábavné divadielko, skákacie hrady. Najzaujímavejšou atrakciou boli tvorivé dielne a maľovanie na tvár.

Cesta za knihou

Zaujímavosti o knižných novinkách, fungovaní  mestskej knižnice i možnosti vypožičiavania si kníh sa dozvedeli žiaci 7. roč. na návšteve Mestskej knižnice v Seredi.