Dnes je: Štvrtok, 2.07.2020
Meniny má: Berta

Prvá  < 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 >  Posledná

Školský rok 2014/2015

Divadelné predstavenie

Komorné "Divadlo bez opony"  uviedlo na našej škole predstavenie "O hlúpej žene". Žartovná činoherná rozprávka s pesničkami deťom ukázala, že ozajstná láska prekoná každú hlúposť.

Historický šerm

O histórii stredovekých zbraní žiakom veselo i vážne porozprávali šermiari z Trenčína. Pridali aj názorné ukážky súbojov. Na záver si žiaci mohli zbrane i výzbroj poťažkať a pozrieť zblízka.

Dopravná výchova

Pravidlá cestnej dopravy platia i pre malých chodcov a cyklistov a tak si žiaci 1. - 4. ročníka na dopravnom ihrisku v Galante zopakovali nielen teóriu, ale precvičili si aj zručnosti pri vedení bicykla a kolobežky.

Testovanie 9 - 2015

Informácie o testovaní žiakov 9. roč. - harmongram v prílohe

príloha

harmonogram

Modrý deň

Pri príležitosti Svetového dňa vody prežili prváci "Modrý deň". Triedna uč. Mgr. Bosá pripravila prezentáciu,  z ktorej sa deti dozvedeli mnoho zaujímavých informácií, rátali slovné úlohy, čítali aj písali o vode. Nechýbali hádanky a pesničky, chutnú desiatu zapíjali všetci čistou vodou.

Deň narcisov

Mimoriadne nepriaznivé počasie neodradilo dobrovoľníčky z radov našej školy: Mgr. Mäsiarová, p. Jackulíková a žiačky 4. ročníka H. Šuláková , D. Bednárovičová, E. Debnárová, A.+ B. Škoríkové, a N. Virágová. Spoločne vyzbierali 557,70 eur.

Všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou ďakujeme!

Literárno-dejepisná exkurzia

Pri príležitosti 200.výročia narodenia Ľudovíta Štúra v rámci literárno-dejepisnej exkurzie navštívili žiaci našej školy múzeum v Modre a miestny cintorín, kde sa nachádza hrob tohto slovenského dejateľa.  Zastavili sa i v  Múzeu ľudovej majoliky, kde žiaci videli praktickú ukážku výroby modranskej keramiky.

Úspešní žiaci našej školy

Čaro slova

prednes poézie a prózy, okresné kolo Galanta

I.kategória

3. miesto - Lucia Lakatošová, 3. roč.

(pripravovala Mgr. Urbánková )

III. kategória

1. miesto a postup na krajské kolo - Nicol Plavocká, 7. roč. (pripravovala Mgr. Žákovičová a p. Plavocká )

diplom

"Tento strom sa mi páči"

výtvarná súťaž

Dom Matice slovenskej Galanta

2. miesto - Bianka Kamenská, ŠKD

( pripravovala Mgr. Vandrašková )

Chemická olympiáda

okresné kolo Galanta

7. miesto - Olívia Mäsiarová, 9. roč.

14. miesto - Branislav Kralovič, 9. roč.

( pripravovala Mgr. Mäsiarová )

Blahoželáme!

Zber starého papiera

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom, priateľom školy i širokej verejnosti,že v dňoch 8. až. 22. apríla 2015 sa v rámci environmentálnej výchovy uskutoční na škole zber starého papiera. Tento netreba triediť, môžu byť noviny, časopisy, letáky i kartóny. Kontajner bude pristavený vo dvore Obecného úradu. Kontaktnou osobou pri zbere bude p. Štefan Dáni, školník v ZŠ.

Finančné prostriedky získané zo zberu budú použité pre žiakov školy, a to na nákup športových potrieb, tonerov, ako i na odmeny pre najlepších jednotlivcov a triedne kolektívy.

Tešíme sa spoluprácu a ďakujeme za Vašu podporu!

Deň narcisov

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje občanom, že v piatok dňa 27. marca 2015 v čase od 7,30 do 12,00 hod. budú žiaci našej školy v sprievode pedagógov v rámci charitatívnej akcie Ligy proti rakovine "Deň narcisov" vykonávať v obci zbierku. Žiaci i pedagógovia budú viditeľne označení a Vaše finančné príspevky budú vkladané do originálnej pokladničky Ligy proti rakovine.

Za každý dobrovoľný príspevok vopred ďakujeme!