Dnes je: Utorok, 20.08.2019

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >  Posledná

Školský rok 2018/2019

Vianočný turnaj

Predvianočný čas si žiaci spríjemnili odohratím niekoľkých priateľských zápasov vo vybíjanej a basketbale. Turnaja sa zúčastnili žiaci 4. až 9. ročníka. Víťazom blahoželáme.

Vianočná burza

Vianoce sú obdobím pokoja, lásky, ale i pomoci, a preto sa aj žiaci našej školy rozhodli urobiť dobrý skutok a pomôcť prostredníctvom Vianočnej burzy. Výťažok v sume 248,26 eur bude venovaný OZ Tulák v Seredi.

Vyhodnotenie zberu papiera

Jesenný zber papiera sa uskutočnil v dňoch 5.-14.11.2018 a žiaci celkovo vyzbierali 7650 kg papiera, priemer na žiaka je 68,91 kg. Na prvom mieste sa umiestnila 3.trieda a získala hlavnú cenu - jeden deň riaditeľského voľna. V kategórii jednotlivcov najviac papiera priniesla V.Kižnanská.

Návšteva Mikuláša

Aj k nám opäť zavítal Mikuláš a potešil žiakov našej školy sladkým prekvapením. Prišiel v doprovode deviatakov, ktorí mu pomáhali pripravenými hrami a súťažiami pre deti.

Folklórna Sereď

Perfektným výkonom sa predviedli na súťaži v speve ľudových piesní naše žiačky K.Diáková a M.Ďurinová. V silnej konkurencii získali pochvalné uznanie.

Divadelné predstavenie - Modrý vták

Rozprávkovú hru o hľadaní šťastia " Modrý vták " si žiaci II.stupňa pozreli v Divadle J.Palárika v Trnave. Deti na jej konci pochopili, že skutočné šťastie nemožno nahánať, ale že je ukryté v nás.

Príbeh hudby - online koncert

Bratislavský chlapčenský zbor spolu s RTVS si pre nás pripravili jedinečný koncert "Príbeh hudby". Zaujímavou formou nám rozpovedali tajomstvo vývoja hudby od praveku až po súčastnosť. Počas celého koncertu nás sprevádzal dirigent Gabriel Rovňák ml.

Deň seniorov

Druhú októbrovú sobotu sa naši žiaci zúčastnili milej akcie pri príležitosti mesiaca "Úcty k starším". Deti vystúpili s kultúrnym pásmom, ktoré potešilo srdcia všetkých seniorov.

Zuzana Rehák Štefečeková

Výnimočnú návštevu - svetovú olympioničku v brokovej disciplíne trap - Zuzanu Rehák Štefečekovú sme privítali na pôde našej školy. Viacnásobné strieborná olympijská víťazka priblížila žiakom netradičnú olympijskú disciplínu. Počas besedy si žiaci mohli prezrieť pušku a získané medaily. Besedu sme ukončili autogramiádou.

Exkurzia Nitra

Žiaci 6. a 7.ročníka sa zúčastnili geograficko-dejepisnej exkurzie v meste Nitra. Navštívili Ponitrianske múzeum, Nitriansky hrad a ďalšie významné pamätihodnosti mesta Nitra. S novými poznatkami a zážitkami sa vrátili príjemne unavení, ale aj obohatení o mnohé ďalšie vedomosti.