Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Pondelok, 25.05.2020
Meniny má: Urban

Aktuality

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >  Posledná

Školský rok 2019/2020


Milan Rastislav Štefánik

Pri príležitosti 100-ho úmrtia Milana Rastislava Štefánika žiaci 6.-9.ročníka navštívili jeho rodný dom v Košariskách, kde získali nové informácie o jeho súkromí, záľubách, no najmä o politickej a diplomatickej činnosti. Exkurziu sme zakončili návštevou Bradla, kde je generál Štefánik pochovaný.

Fotogaléria


Stolný tenis do škôl

Naša škola sa zapojila do projektu " Stolný tenis do škôl ". V rámci tohto projektu sme strávili príjemné športové dopoludnie s reprezentantmi Slovenského stolnotenisového zväzu. Škola získala nový pingpongový stôl a každý žiak dostal malý darček.

Fotogaléria


Hovorme o jedle

Pod záštitou Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory sa žiaci II.stupňa zapojili do súťaže "Hovorme o jedle". Cieľom súťaže je podporovať správne stravovacie návyky ako súčasť zdravého životného štýlu. Žiaci si vybrali dennú tému : Ovocie a zelenina, orechy našich sadov. K danej téme si pripravili pestrú paletu jedál zo zeleniny a ovocia, ktoré prezentovali pred svojimi spolužiakmi v spoločných priestoroch školy.

Fotogaléria


Fotosúťaž - VODA

Žiaci našej školy si mohli pozrieť vystavené fotografie v rámci 6.ročníka amatérskej fotosúťaže na tému - Voda, ktorá sa konala v Osvetovej besede. Deti sa zahrali na porotu, ktorá hlasovala za najkrajšie fotografie. Niektorí žiaci prispeli svojou vlastnou tvorbou do súťaže.

Fotogaléria


Dopravná výchova

Dňa 3.októbra 2019 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Trnave. Cieľom bolo vzbudiť záujem o dopravnú výchovu a obohatiť si svoje vedomosti z tejto oblasti veselo a poučne. Okrem toho, že si žiaci zajazdili na bicykloch a kolobežkách, sa aj niečo nové naučili ohľadom cestnej premávky.

Fotogaléria


Hvezdáreň Hlohovec

Nové poznatky o Slnku, o Slnečnej sústave, o našej Zemi i o ostatných hviezdach a hviezdičkách vo vesmíre získali naši žiaci 5. až 9.ročníka počas exkurzie v Hvezdárni M.R.Štefánika v Hlohovci.

Fotogaléria


Tomi Kid Kovács

Fantastické vystúpenie boxu s ukážkami pravidiel boja nám predviedol niekoľkonásobný majster sveta v boxe Tomi Kid Kovács. Žiaci mali možnosť si zasúťažiť, najšikovnejší boli ocenení medailami priamo od Tomáša. Do života si odniesli krásny odkaz , aby sa nikdy nevzdávali a išli za svojimi cieľmi.

Fotogaléria


Divadelné predstavenie - Neprebudený

Známu poviedku Martina Kukučína "Neprebudený" si pozreli naši žiaci II.stupňa v Divadle Jána Palárika v Trnave. Príbeh chlapca s dušou dieťaťa, ktorý túžil milovať a byť milovaný deti veľmi zaujal.

 


Účelové cvičenie

V rámci účelového cvičenia sme sa tento rok zamerali na protipožiarnu ochranu. Žiaci sa oboznámili s rôznymi druhmi hasiacich prístrojov , s ich obsluhou a použitím. Zopakovali si aj protipožiarnu ochranu.

 


Erik Jurčega - malý záchranca

Veľká pochvala a vďaka patrí žiakovi IV.ročníka Erikovi Jurčegovi, ktorý počas letných prázdnin zachránil ľudský život privolaním rýchlej pomoci.

Fotogaléria