Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Streda, 17.07.2019
Meniny má: Bohuslav

Aktuality

Prvá  < 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 > 

Školský rok 2013/2014


Hľadáme cyklistické talenty

ZŠ Vinohrady nad Váhom v spolupráci s CK AB Sereď pripravuje pre žiakov športovú aktivitu zameranú na vyhľadávanie talentov. V máji sa uskutočnia cyklistické preteky, spojené s besedou s členmi CK oddielu. Pripravte si teda bicykle, prilbu, príp. začnite trénovať. Tešíme sa na napínavé súboje ! Bližšie informácie nájdete v prílohe.

Príloha


Vítanie jari

Netradičné vítanie jari pripravili v spolupráci so starostkou obce miestni nadšenci. Priestory Osvetovej besedy ožili dobovými predmetmi, nádhernými kraslicami, majstri plietli korbáče a atmosféru jari dopĺňali pasúce sa ovečky. Rodičia a najmä deti nevedeli čo si obzrieť skôr!

Svoje výrobky prezentovali aj žiaci navštevujúci krúžok šikovných rúk a školský klub detí.

 foto


Deň narcisov 2014

Zbierku Ligy proti rakovine podporili aj občania, žiaci a zamestnanci školy. Žiačky VIII. roč. spolu s Mgr. B. Mäsiarovou v Deň narcisov vyzbierali 415 eur.

Všetkým darcom za finančné príspevky ďakujeme!

foto


Zber papiera

Aj v tomto roku sa uskutočnil na škole zber papiera. V spolupráci s miestnym OU sme vyzbierali 7.580 kg. Jeho recykláciou žiaci, pedagogický zbor a občania zachránili  126 stromov. Víťazom školského kola sa stali žiaci 6. ročníka, ktorí odovzdali 1.817 kg a v súťaži jednotlivcov si veľmi tesné víťazstvo odnesie V.Čechová ( 630 kg ) pred S. Remenárom  (626 kg ). Najlepším kolektívom i jednotlivcom  blahoželáme a všetci zúčastnení budú odmenení. Výsledky nájdete v prílohe.

Príloha

Fotogaléria


Slávik Slovenska

Tóny "Slávika Slovenska" zazneli aj priestormi našej školy . Súťažiaci si zmerali sily v troch kategóriách. V prvej kategórii (1.-3.roč.) zvíťazila Silvia Ščevíková, v druhej kategórii (4.-6.roč.) Kristína Diáková a v tretej kategórii (7.-9.roč.) Simona Haršányiová. V okresnom kole im všetkým držíme palce.

Fotogaléria


Dopravná výchova Galanta

Krásne slnečné počasie sprevádzalo žiakov 1.- 4.ročníka na detskom dopravnom ihrisku v Galante, kde si s nadšením a s radosťou zopakovali poznatky o pravidlách cestnej premávky a precvičili svoje zručnosti v praxi.

Fotogaléria


Oznam

Riaditeľstvo ZŠ oznamuje, že telefónna linka školy z technických príčin momentálne nefunguje. Za pochopenie ďakujeme.

Mgr. Zuzana Javorová, zást. riad.


Krahule

Zrušený lyžiarsky výcvik bol nahradený historicko-turistickou exkurziou. Žiaci si teda lyžiarsky svah vyšliapali bez výstroje a lyžovanie nahradili poznávaním histórie tohto regiónu. Navštívili kostol sv. J. Krstiteľa v Kremnických Baniach, kde sa nachádza geografický stred Európy. Neobišli ani Banské múzeum v Kremnici, tu sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie ťažby zlata a striebra, prešli si aj expozíciu Štôlne Andrej.

Fotogaléria


Deň učiteľov

Aj tento rok pani starostka Ing.E.Hanusová kvetom a milým slovom ocenila našu prácu a snahu pri výchove a vzdelávaní žiakov. Ďakujeme!

Foto


Kniha priateľ človeka

Pri príležitosti Mesiaca knihy si žiaci 1.ročníka pozreli prezentáciu Ako vzniká kniha. Spoločne vyriešili kvíz plný zaujímavých otázok. Na záver vytvorili pekné záložky do kníh.

Fotogaléria