Dnes je: Sobota, 24.07.2021
Meniny má: Vladimír

Prvá  < 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 >  Posledná

Školský rok 2014/2015

MDD - Indiánsky deň

Areál školy sa na chvíľu zmenil na indiánsku osadu. Malí indiáni súťažili v skoku vo vreci, absolvovali rallye s fúrikom, naháňali kornútok, vyskúšali si streľbu vodnými pištoľami . V tento veselý deň si užili kopec zábavy a ako spomienka každému zostane forografia indiánskej rodiny.

MDD - Ranč na Striebornom jazere

Deň detí sme oslávili na Ranči na Striebornom jazere, kde nás animátori previedli detským svetom hier. Pestrý program doplnili i cvičené psy, jazda na koni, zábavné divadielko, skákacie hrady. Najzaujímavejšou atrakciou boli tvorivé dielne a maľovanie na tvár.

Cesta za knihou

Zaujímavosti o knižných novinkách, fungovaní  mestskej knižnice i možnosti vypožičiavania si kníh sa dozvedeli žiaci 7. roč. na návšteve Mestskej knižnice v Seredi.

Plavecký výcvik žiakov

Žiaci 2. - 6. roč. sa v rámci plaveckého výcviku učili alebo zdokonaľovali v plávaní. Najmladší prekonali strach a statočne zdolávali prvé metre v plaveckom bazéne. Všetci účastníci ( až na pár nedisciplinovaných žiakov 5. a 6. roč. ) za snahu a disciplínu získali mokrý diplom.

Vyhodnotenie

Oznam - Cyklistické preteky žiakov

Riaditeľstvo Základnej školy v spolupráci s OÚ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom a žiakom, že v utorok dňa 26. mája 2015 organizuje cyklistickú súťaž.

Prosíme všetkých občanov a najmä vodičov o zvýšenú pozornosť na ceste a ohľaduplnosť voči malým pretekárom.

1. - 4. roč. v čase  od 8,30 hod. miestna časť Kamenica

5. - 9. roč. v čase od 10,30 hod. miestna časť Paradič

Pozn.: bicykel v dobrom technickom stave + prilba nutná

Tešíme sa na pekné športové zápolenie!

Zábavná fyzika

Zaujímavé a originálne názorné ukážky a pokusy, ktoré pomáhajú upevňovať vedomosti žiakov o fyzikálnych javoch a vzťahoch si na vlastnej koži vyskúšali žiaci našej školy. Presvedčili sa, že fyzika naozaj môže byť zábavná!

Deň matiek

V programe ku Dňu matiek vystúpili žiaci našej školy i deti z MŠ. Spievali, recitovali," kuchtili a muzicírovali". Mamky, mamičky a maminky dostali od detí ako symbol vďaky sladký mafin, kvet a vlastnoručne vytvorené srdiečka .

Testovanie 9 2015

Výsledky celoslovenského testovania žiakov 9. roč. :

SjL   priemer 62,6 %

- dosiahnuté výsledky 59,5 %

- najlepšie výsledky dosiahli:

1. Ščevíková Viktória 83,3 %

2. Berecová Andrea 79,2 %

Kralovič Branislav

Mäsiarová Olívia

3. Rumanová Kristína  75,00 %

M priemer 52,7 %

- dosiahnuté výsledky 30,8 %

- najlepšie výsledky dosiahli:

1. Mäsiarová Olívia 95,00 %

2. Berecová Andrea 75,00 %

3. Mišovič Martin 65,00 %

Slávik Slovenska 2015

V okresnom kole súťaže v speve ľudových piesní získala v I. kategórii žiačka 3. roč. Silvia Ščevíková 1. miesto a postúpila do krajského kola. Blahoželáme a držíme palce! Pripravovala Mgr. Javorová, hudobný doprovod p. Banga.

Otváranie studničiek

1. mája sa žiaci turistického krúžku zúčastnili tradičného 1.- májového podujatia. Počasie akcii naozaj prialo a tak početná skupina vyznávačov pobytu v prírode na bicykloch vyrazila na túru k plynovému mostu. Cestou sme spoločne odomkli pár studničiek a po prekonaní úvodných technických problémov - mäkké duše, padajúca retiazka, nízko nastavené sedadlo atď., sa s pár prestávkami dostali do cieľa. Nasledovala opekačka, stretnutie s "rafťákmi", schovávačka i kúpanie. Špeciálna pochvala patrí prvákom Terese a Jožkovi, ktorí na minibicykloch stíhali starších spolužiakov. Záver patril sladkej odmene - zmrzlinke od tety Danky.

Najbližšou akciou (16. alebo 23. máj) bude výlet do Bratislavy, poplatok 8,00 €, info v škole. Ing. D.Máčovský