Dnes je: Sobota, 24.07.2021
Meniny má: Vladimír

Prvá  < 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 >  Posledná

Školský rok 2014/2015

Zber starého papiera

Aj tento rok škola v spolupráci s Obecným úradom organizovala zber starého papiera. Spoločne sme vyzbierali 10.340 kg, čím sme zachránili  172 stromov. Víťazné kolektívy a jednotlivci budú odmenení, ostatní sa môžu chystať na ďalší ročník zberu.

Do zberu prispeli papierom i niektorí obyvatelia obce, ktorým touto cestou ďakujeme za spoluprácu!

zber 2015

zber jednotlivci

Chemická exkurzia - Jadrová elektráreň Mochovce

O tom, že energia je v našom každodennom živote dôležitá, sme sa dozvedeli v jadrovej elektrárni v Mochovciach. Žiaci sa interaktívnou a hravou formou dozvedeli o výrobe energie a jej praktickom využití. Získané vedomosti si hneď overili pomocou najnovších technologických prostriedkov.

Deň Zeme

Príjemné počasie sprevádzalo žiakov 2. st., ktorí si rozdelili úlohy a tak spoločne odviedli naozaj kus práce:

V. a VII. roč. : žiaci vyčistili areál školy a šk. pozemok

VI. roč. : žiaci vyčistili okolie prameňa s názvom Stoček

VIII. a IX. roč. : žiaci spoločne pod vedením starostky Ing. Hanusovej a A. Vjatráka ml. vysadili v areáli OÚ 30ks okrasných stromov

Divadelné predstavenie

Komorné "Divadlo bez opony"  uviedlo na našej škole predstavenie "O hlúpej žene". Žartovná činoherná rozprávka s pesničkami deťom ukázala, že ozajstná láska prekoná každú hlúposť.

Historický šerm

O histórii stredovekých zbraní žiakom veselo i vážne porozprávali šermiari z Trenčína. Pridali aj názorné ukážky súbojov. Na záver si žiaci mohli zbrane i výzbroj poťažkať a pozrieť zblízka.

Dopravná výchova

Pravidlá cestnej dopravy platia i pre malých chodcov a cyklistov a tak si žiaci 1. - 4. ročníka na dopravnom ihrisku v Galante zopakovali nielen teóriu, ale precvičili si aj zručnosti pri vedení bicykla a kolobežky.

Testovanie 9 - 2015

Informácie o testovaní žiakov 9. roč. - harmongram v prílohe

príloha

harmonogram

Modrý deň

Pri príležitosti Svetového dňa vody prežili prváci "Modrý deň". Triedna uč. Mgr. Bosá pripravila prezentáciu,  z ktorej sa deti dozvedeli mnoho zaujímavých informácií, rátali slovné úlohy, čítali aj písali o vode. Nechýbali hádanky a pesničky, chutnú desiatu zapíjali všetci čistou vodou.

Deň narcisov

Mimoriadne nepriaznivé počasie neodradilo dobrovoľníčky z radov našej školy: Mgr. Mäsiarová, p. Jackulíková a žiačky 4. ročníka H. Šuláková , D. Bednárovičová, E. Debnárová, A.+ B. Škoríkové, a N. Virágová. Spoločne vyzbierali 557,70 eur.

Všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou ďakujeme!

Literárno-dejepisná exkurzia

Pri príležitosti 200.výročia narodenia Ľudovíta Štúra v rámci literárno-dejepisnej exkurzie navštívili žiaci našej školy múzeum v Modre a miestny cintorín, kde sa nachádza hrob tohto slovenského dejateľa.  Zastavili sa i v  Múzeu ľudovej majoliky, kde žiaci videli praktickú ukážku výroby modranskej keramiky.