Dnes je: Pondelok, 25.05.2020

Prvá  < 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 >

Školský rok 2013/2014

Stavanie mája

Tradícia stavania mája je neodmysliteľnou súčasťou života v obci. Počasie vyšlo a tak deti z ŠKD máj vyzdobili, silní chlapi stojan pevne ukotvili. Súčasťou akcie bol krátky kultúrny program, v ktorom vystúpili aj naše žiačky. Podával sa guláš, muzika hrala a všade vládla dobrá nálada.

Testovanie 9 - výsledky

V testovaní žiakov 9. ročníka sme dosiahli nasledovné výsledky:

Slovenský jazyk a literatúra

celoslov. priemer  62,00 %    dosiah. výsledok 64,39 %

Najlepšie výsledky dosiahli: 1. Adam Šulák  100 %

2. Pavol Ľudma  87,5 %

3. Maroš Kučerík  76 %

celoslov. priemer  54,67 %  dosiah. výsledok  45,56 %

najlepšie výsledky dosiahli: 1. Pavol Ľudma  85 %

2. Adam Šulák  75 %

3. Maroš Kučerík  70 %

Výsledkový list školy

Výsledkový list žiakov

Hľadáme cyklistické talenty

ZŠ Vinohrady nad Váhom v spolupráci s CK AB Sereď pripravuje pre žiakov športovú aktivitu zameranú na vyhľadávanie talentov. V máji sa uskutočnia cyklistické preteky, spojené s besedou s členmi CK oddielu. Pripravte si teda bicykle, prilbu, príp. začnite trénovať. Tešíme sa na napínavé súboje ! Bližšie informácie nájdete v prílohe.

Vítanie jari

Netradičné vítanie jari pripravili v spolupráci so starostkou obce miestni nadšenci. Priestory Osvetovej besedy ožili dobovými predmetmi, nádhernými kraslicami, majstri plietli korbáče a atmosféru jari dopĺňali pasúce sa ovečky. Rodičia a najmä deti nevedeli čo si obzrieť skôr!

Svoje výrobky prezentovali aj žiaci navštevujúci krúžok šikovných rúk a školský klub detí.

Deň narcisov 2014

Zbierku Ligy proti rakovine podporili aj občania, žiaci a zamestnanci školy. Žiačky VIII. roč. spolu s Mgr. B. Mäsiarovou v Deň narcisov vyzbierali 415 eur.

Všetkým darcom za finančné príspevky ďakujeme!

Zber papiera

Aj v tomto roku sa uskutočnil na škole zber papiera. V spolupráci s miestnym OU sme vyzbierali 7.580 kg. Jeho recykláciou žiaci, pedagogický zbor a občania zachránili  126 stromov. Víťazom školského kola sa stali žiaci 6. ročníka, ktorí odovzdali 1.817 kg a v súťaži jednotlivcov si veľmi tesné víťazstvo odnesie V.Čechová ( 630 kg ) pred S. Remenárom  (626 kg ). Najlepším kolektívom i jednotlivcom  blahoželáme a všetci zúčastnení budú odmenení. Výsledky nájdete v prílohe.

Slávik Slovenska

Tóny "Slávika Slovenska" zazneli aj priestormi našej školy . Súťažiaci si zmerali sily v troch kategóriách. V prvej kategórii (1.-3.roč.) zvíťazila Silvia Ščevíková, v druhej kategórii (4.-6.roč.) Kristína Diáková a v tretej kategórii (7.-9.roč.) Simona Haršányiová. V okresnom kole im všetkým držíme palce.

Dopravná výchova Galanta

Krásne slnečné počasie sprevádzalo žiakov 1.- 4.ročníka na detskom dopravnom ihrisku v Galante, kde si s nadšením a s radosťou zopakovali poznatky o pravidlách cestnej premávky a precvičili svoje zručnosti v praxi.

Oznam

Riaditeľstvo ZŠ oznamuje, že telefónna linka školy z technických príčin momentálne nefunguje. Za pochopenie ďakujeme.

Mgr. Zuzana Javorová, zást. riad.

Krahule

Zrušený lyžiarsky výcvik bol nahradený historicko-turistickou exkurziou. Žiaci si teda lyžiarsky svah vyšliapali bez výstroje a lyžovanie nahradili poznávaním histórie tohto regiónu. Navštívili kostol sv. J. Krstiteľa v Kremnických Baniach, kde sa nachádza geografický stred Európy. Neobišli ani Banské múzeum v Kremnici, tu sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie ťažby zlata a striebra, prešli si aj expozíciu Štôlne Andrej.