Dnes je: Sobota, 24.07.2021
Meniny má: Vladimír

Prvá  < 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 >  Posledná

Školský rok 2014/2015

Zápis do 1. ročníka - pozvánka

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom srdečne pozýva všetky školopovinné deti spolu s rodičmi na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční v piatok dňa 6. februára 2015 v čase od 13,00 do 16,45 hod. v budove ZŠ.

Tešíme sa na Vás!

Prosíme priniesť občiansky preukaz a rodný list dieťaťa .

Vianočné prianie

Bohatý stôl, výbornú rybu, sviatočná večera nech nemá chybu.

Veľa darčekov, čo srdce pohladia,

rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.

K bohatstvu krôčik a ku šťastiu krok,

veselé Vianoce a šťastný Nový rok všetkým želajú

žiaci a zamestnaci ZŠ Vinohrady nad Váhom

Vianočná akadémia

Záver roka patrí už tradične programu, ktorý tvoria triedne kolektívy i jednotlivci. Žiaci pod vedením vyučujúcich, učiteľov ZUŠ Sládkovičovo, vedúcej Hip-hopu i vychovávateľky ŠKD tancovali,spievali, hrali divadielka a recitovali spolužiakom a prítomným rodičom. Všetci účinkujúci zožali zaslúžený potlesk. Sviatočnú atmosféru doplnila koledou starostka obce Ing. Hanusová.

Obnov si jedáleň alebo kuchyňu

Grantový program na zlepšenie kultúry stravovania bol ukončený. Naša školská jedáleň získala od darcov celkom 111,00 €. Vyzbieraná suma však nestačila na získanie grantu Nadácie RZ. Táto suma nepostačuje ani na zakúpenie ohrievacieho pultu ani výmenu podlahovej krytiny, bude prenesená do nového účtovného roka a v spolupráci s OÚ skúsime spoločne našu jedáleň vynoviť. Všetkým darcom však ďakujeme! Za ochotu každý  obdrží drobný darček.

Vianočná akadémia - pozvánka

V piatok 19. decembra 2014 sa o 10,00 hod. v telocvični ZŠ uskutoční Vianočná akadémia. Srdečne pozývame rodičov, príďte medzi nás ! V programe vystúpia veselo i vážne žiaci našej školy pod vedením tried. učiteliek, ved. záujmových útvarov a učiteľov ZUŠ Sládkovičovo.

Vianočná burza

Aj v tomto roku sa v predvianočnom čase uskutočnila na škole Vianočná burza. Žiaci, vyučujúce i pracovníčky ŠJ pripravili mnoho drobností, perníčkov, hračiek a kníh, ktoré takto dostali druhú šancu. A tak si mohli žiaci za symbolické ceny kúpiť macka, rozprávkovú knihu či medovník. Výťažok z burzy putoval na charitu  nasledovne:

Útulok Tulák 40,35 €

Uniccef Vianočný partner 40,37 €

Sloboda zvierat 35,32 €

Poďakovanie

V sobotu sa konali v obci Vianočné trhy. Svoje výrobky predávali aj žiačky navštevujúce krúžok "Dekoratívne práce" - Valentína Čechová, Nikoleta Pavlovičová. Zarobené peniaze budú slúžiť na zakúpenie materiálu . Zároveň ďakujeme za finančný príspevok p. M. Pavlovičovi!

Ako išlo vajce na vandrovku

Rozprávku o odvahe, múdrosti a sile priateľstva v podaní hercov Starého divadla Karola Spišáka v Nitre si pozreli žiaci 1. st. Predstavenie sa deťom páčilo.

Poďakovanie

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. A k nim neodmysliteľne patrí svietiaci stromček. Priestory našej školy voňajú ihličím a do tmy každé ráno svietia drobné svetielka. Naše poďakovanie patrí firme "Vjatrák a syn" za každoročné zabezpečenie krásneho ihličňanu. Ď a k u j e m e !

Mikulášsky výstup na Zobor

Turistický oddiel "Vinohradčár" podporený rodičmi - dobrodruhmi, sa 6. decembra podujal v sychravom počasí na turistický výstup na Zobor. Spoločne v sprievode "čerta" pokorili Zobor, navštívili Dražovský kostolík a v závere si pochutnali na dobrotách z Nitrianskych vianočných trhov. Aj keď počas dňa neustále mrholilo, nás hrial príjemný pocit z výstupu v spoločnosti priateľov. Ďakujeme p. starostke za poskytnutie autobusu a tešíme sa na ďalšie zaujímavé akcie. Veríme, že príklad zúčastnených bude motiváciou i pre ďalších záujemcov. Ing. D. Máčovský