Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 2.07.2020
Meniny má: Berta

Aktuality

Prvá  < 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 > 

Školský rok 2013/2014


Zbierka pre UNICEF

Unicef Slovensko spolupracuje priamo s kanceláriou v Ugande na 3-ročnom projekte realizovanom v dvoch vidieckych regiónoch Nebbi a Buliisa. Jeho cieľom je zabezpečiť pre deti prístup k pitnej vode a naučiť deti základným hygienickým návykom.

Žiačky 9. roč. predajom vianočných pohľadníc prispeli na tento projekt sumou 32,69 €.

Fotogaléria


Školská vianočná burza

Školská vianočná burza sa stala miestom , kde sa dajú zohnať darčeky od výmyslu sveta. Výťažok z predaja svietnikov, hračiek a drobností putuje na charitu, pre opustené alebo týrané zvieratá. Tento rok sme prispeli :

OZ Sloboda zvierat sumou  59,16 €

OZ Tulák Sereď sumou 65,83 €

 Fotogaléria


Vianočné trhy

Predzvesťou sviatkov v našej obci boli aj Vianočné trhy, ktoré pod záštitou starostky obce zorganizovali p. Plavocká, p. Virágová a skupina nadšencov z OZ Lepšie Vinohrady. Predávali rôzne dobroty - kapustnicu, varené vínko, punč, vianočné ozdoby i výrobky šikovných rúk miestnych obyvateľov. Pridali sa aj žiaci našej školy, spolu s p. vychovávateľkou ponúkali rôzne ozdoby, ktoré sami vyrobili.

Fotogaléria


Mikulášska nádielka

Mikulášsky piatok sme strávili netradične. Deti svojou usilovnosťou a nápadmi vianočne vyzdobili triedy a do školy vniesli predvianočnú náladu. Za snahu boli odmenené sladkosťami.

Fotogaléria


Informatická súťaž i-BOBOR

Cieľom tejto on - line informatickej súťaže je podporiť záujem o IKT. Symbolom sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. 

Vybraní žiaci 3. - 9. ročníka mali možnosť zasúťažiť si v troch kategóriách: Bobrík, Benjamín a Kadet. Najšikovnejší z nich získali diplom úspešného riešiteľa.

Fotogaléria

Výsledková listina


Výchovný koncert - manželia Hlbockí

Zvyky a tradície, ktoré dodržiavali naši predkovia, ako i piesne a koledy žiakom verne priblížili manželia Hlbockí, bývalí členovia SĽUK-u z Piešťan. Zároveň videli a počuli nezvyčajné hudobné nástroje ako mrmlák, drumbľa,píla či ninera. Koncert ukončili najkrajšou vianočnou piesňou Tichá noc.

Fotogaléria


Prírodovedná exkurzia Bratislava

Cieľom exkurzie žiakov 6.-9. roč. bolo centrum Atlantis, kde sa prostredníctvom interaktívnych exponátov presvedčili, ako fungujú zákony fyziky v praxi. V Slov. národnom múzeu si zasa prezreli expozície s názvom Zázrak prírody ( živočíchy ) a Klenoty Zeme ( hroniny a minerály ).

Fotogaléria


Egypt dar Nílu

Žiaci 5.ročníka si prezreli v Mestskom múzeu v Seredi zaujímavú výstavu zberateľa J.Hertlíka o starovekom Egypte. Doplnili si vedomosti z dejepisu a zblízka pooobzerali rôzne artefakty.

Fotogaléria


Záložka do knihy spája školy

V tomto roku bola našou partnerskou školou ZŠ s MŠ Tečovice z Českej republiky. Naši žiaci so zápalom tvorili kamarátom z Česka záložky a veľmi sa tešili na odpoveď.

Fotogaléria


Jeseň Jána Navrátila

Po prečítaní knižky "Vodník Venček" sa do súťaže zapojili aj žiaci 4. roč. A boli úspešní!  M.Pék získal 2. miesto, zúčastnil sa besedy s J. Navrátilom a pre školu získal vlastnoručné venovanie p. spisovateľa. Práce ďalších dvoch žiakov sú vystavené spolu s inými v CVČ v Seredi.

Fotogaléria

Diplom