Dnes je: Nedeľa, 21.04.2019
Meniny má: Ervín

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >  Posledná

Školský rok 2017/2018

Zápis žiakov do prvého ročníka

Na slávnostný zápis žiakov do prvého ročníka prišlo 16 šikovných predškolákov. Všetci nám predviedli svoje vedomosti, zručnosti v počítaní, kreslení, písaní i recitovaní. Za svoje výkony dostali od "Indiánok" pamätný list a darčeky od detí. Tešíme sa na budúcich prváčikov.

Deň Zeme

Deti I.stupňa navštívili zázračnú krajinu Recyklonie, naučili sa hravou formou triediť odpad, aby sme zachránili naše lesy a lúky. Zároveň si precvičili svoje zručnosti na detskom dopravnom ihrisku.

Deň otvorených dverí

Počas Dňa otvorených dverí k nám do školy zavítalo 18 budúcich prváčikov. Za splnené aktivity v Prvákove, Hádankove, Šikovníkove, Hravej angličtine získali pečiatky a sladkú odmenu. Veríme, že sa im dnešné dopoludnie u nás páčilo.

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci rozhodli skrášliť areál školy. Pozametali chodníky, vyzbierali odpadky, upravili okrasnú časť parku i multifunkčné ihrisko.

Deň narcisov

V piatok 13. apríla sa žiaci 6. a 7. ročníka zapojili do charitatívnej akcie "Deň narcisov", ktorú organizuje každý rok Liga proti rakovine. Deťom sa podarilo v našej obci vyzbierať krásnu sumu - 622,57 eur. Dobrovoľníkom ďakujeme za účasť a všetkým, ktorí prispeli, ďakujeme.

Návšteva knižnice

Pri príležitosti Mesiaca knihy sa žiaci 5. a 6.ročníka zúčastnili návštevy Mestskej knižnice v Seredi, kde boli oboznámení so spôsobom fungovania knižnice a požičiavania kníh.

Dotyky umením

V utorok 27.marca 2018 sa žiaci 4.ročníka zúčastnili na výstave výtvarných prác s názvom DOTYKY UMENÍM. Výstava sa konala v Mestskom múzeu v Seredi. Žiaci tu mohli obdivovať výtvarné práce bývalých i súčasných absolventov ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa.

Burza kníh

Posledný piatok v mesiaci marec si žiaci 4.ročníka spestrili vyučovanie zaujímavými aktivitami. Privítali jar oblečení v pestrých jarných farbách. Počas vyučovania usporiadali dobrovoľnú "Burzu kníh", vďaka ktorej dostali prečítané knižky druhú šancu. Každý, kto knižkou do burzy prispel, si novú knižku z burzy aj odniesol.

Čaro slova

Prešiel rok a naši žiaci sa opäť stretli v školskom kole súťaže Čaro slova. Čaro slova prispieva k vyhľadávaniu talentovaných žiakov v oblasti umeleckého prednesu. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách s nasledovným umiestnením :

PRÓZA : 1.miesto A.Škoríková, 2.miesto O.Stopková, 3.miesto P.Hutera

POÉZIA : 1.miesto T.Trento, 2.miesto N.Maronová, 3.miesto V.Hudáková

V II.kategórii sa umiestnila N.Virágová.

Lyžiarsky výcvik

Od 12.-17.februára naši žiaci 6. a 7.ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik v stredisku Janovky. Získali nové zručnosti v lyžovaní, navštívili wellness v Oraviciach a spoznali krásnu Oravskú prírodu. Penzión Pod Roháčmi im poskytol kvalitné ubytovanie i celodennú stravu. Výcvik môžeme považovať za úspešný a záleží už len na rodičoch detí, či budú podporovať ich záujem o lyžovanie.