Dnes je: Utorok, 20.08.2019

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >  Posledná

Školský rok 2018/2019

Divadelné predstavenie SND Bratislava

Nevšedný zážitok z veselohry Figaro sem, Figaro tam si odniesli žiaci 1.stupňa zo SND v Bratislave. Bol to príbeh plný vtipných scén, prekvapujúcich situácií a šťastného rozuzlenia vyrozprávaný prostredníctvom neopakovateľnej hudby majstra Rossiniho. Deti sa nielen pozerali, počúvali, ale museli prísť aj na javisko a hlavným hrdinom pomôcť. Svoju úlohu zvládli skvelo.

Literárno-dejepisná exkurzia

Históriu a literatúru sme spoznávali v rámci literárno-dejepisnej exkurzie v Banskej Bystrici,kde sme navštívili Múzeum SNP a dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií, o ktorých sa v knihách nedočítame. Pokračovali sme aj po stopách spisovateľa J.G.Tajovského v dedinke Tajov, kde nám v jeho rodnom dome priblížili život a tvorbu autora.

Dopravné ihrisko

Jedno jesenné slnečné dopoludnie sme navštívili so žiakmi I.stupňa DDI v Trnave. Žiaci si zopakovali pravidlá cestnej premávky. Za výborné zručnosti a disciplínu získali vodičský preukaz.

Začiatok školského roka

Oddýchnutí a plní elánu po dvoch mesiacoch prázdnin sme otvorili nový školský rok 2018/2019. Pedagógov, žiakov a hlavne malých prváčikov privítal riaditeľ školy Ing. Šiška, starostka obce Ing. Hanusová a predseda Rady rodičov Ing. Králik. Všetkým popriali veľa úspechov v škole, dobré vyučovacie výsledky a veľa pekných zážitkov so spolužiakmi.

Školský rok 2017/2018

Poďakovanie

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom ďakuje zriaďovateľovi - Obec Vinohrady nad Váhom, všetkým rodičom za spoluprácu a pomoc v školskom roku 2017/2018. Prajeme všetkým krásne prázdniny plné zábavy a pohody.

Koniec školského roka

Školský rok 2017/2018 sme slávnostne ukončili záverečným zhodnotením akcií, podujatí, exkurzií, olympiád a iných súťaží. Úspešní žiaci vo viacerých kategóriách boli odmenení knihami a diplommi. Každoročné ocenenie športovec roka získala Petra Mačaiová, ocenenie krištáľové krídlo získal Lukáš Repčík a plaketu Tatiana Repčíková.

Rozlúčka s deviatakmi

Žiaci 9.ročníka končiaci povinnú školskú dochádzku sa rozlúčili s učiteľským zborom , všetkými žiakmi školy, s deťmi MŠ a zavítali aj na OÚ, kde im pani starostka Ing.Eva Hanusová popriala veľa úspechov do ďalšej etapy stredoškolského života.

Súťaž o najkrajšiu triedu

V tomto školskom roku súťaž o najkrajšiu triedu vyhrali s plným počtom bodov prváci a tretiaci, na hornom stupni zvíťazili šiestaci. Všetci boli odmenení za svoju snahu chutnými tortami.

Didaktické hry v prírode

Posledný júnový pondelok si žiaci 1.stupňa precvičili teoretické vedomosti hravým spôsobom počas Didaktických hier v prírode. Za budovou školy sa žiaci zahrali na vojakov a počas zdolávania rôznych prekážok si preverili schopnosti z brannej, zdravotnej a civilnej ochrany.

Školská olympiáda o Majstra školy

Záver školského roka už tradične patril súbojom v ľahkoatletických disciplínach o Majstra školy. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách rozdelených na chlapcov a dievčatá. Súťažilo sa v tradičných disciplínach 50,60 metrov, 300 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou a vo vrhu guľou. Majstrami školy u najmladších žiakov sa stala N.Mišovičová a na druhom stupni sme vyhlásili L.Kobelára a S.Ščevíkovú.