Dnes je: Sobota, 24.07.2021

Prvá  < 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 >

Školský rok 2013/2014

Oblastné majstrovstvá mesta Sereď v SUDOKU

Na pôde MsÚ Sereď sa uskutočnil už deviaty ročník súťaže žiakov základných škôl a 8.- roč. gymnázia. Táto populárna matematicko-logická hra si našla svojich obdivovateľov aj medzi našimi žiakmi. A nás teší, že v konkurencii 41 žiakov sa nestratili.

kategória B: 2. miesto Kristína Tomastová , 6.roč.

kategória C: 3. miesto Martina Tomastová, 9. roč.

Diplom

Deň matiek

V programe plnom piesní a tancov spoločne vystúpili a svojim mamičkám zablahoželali deti z MŠ a našej školy. Starostka obce Ing. Hanusová v krátkom príhovore ocenila všetky mamy, vyslovila im poďakovanie, ktoré vystriedali staršie žiačky  hrou na hudobných nástrojoch. Program ukončila hudobná skupina "Veselí starci".

Deň pohybu ku zdraviu

Žiaci VI. a VII.ročníka venovali tento deň netradičným športovým disciplínam, ktoré boli zamerané na behanie a skákanie. Keďže počasie narušilo naše zámery, súťažilo sa najprv v telocvični. Nakoniec sa predsa len umúdrilo a tak sme ešte prešli zopár kilometrov na čerstvom vzduchu.

Slávik Slovenska

V okresnom kole súťaže Slávik Slovenska 2014 školu reprezentovali žiačky Silvia Ščevíková, 2.roč. a Kristína Diáková, 4.roč. Na hudobný nástroj ich sprevádzal p. K.Sucháň. Hoci sa v silnej konkurencii neumiestnili, podali výborný výkon. Možno nabudúce ...

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru vyhlásilo  výtvarno - umeleckú súťaž na tému "Záchrana života očami detí". Zapojili sa aj žiaci našej školy. A nás veľmi teší, že žiačka VI. roč. Kristína Tomastová vyhrala 1. miesto. Blahoželáme!

Diplom

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme žiaci poupratovali a vyčistili časť svojej obce. Vyzbierali desiatky plastových vriec s odpadom, ktorý sa nachádzal vo voľnej prírode. Okrem dobrého pocitu odmenou boli aj sladké nanuky od p. starostky Ing. Hanusovej.

Stavanie mája

Tradícia stavania mája je neodmysliteľnou súčasťou života v obci. Počasie vyšlo a tak deti z ŠKD máj vyzdobili, silní chlapi stojan pevne ukotvili. Súčasťou akcie bol krátky kultúrny program, v ktorom vystúpili aj naše žiačky. Podával sa guláš, muzika hrala a všade vládla dobrá nálada.

Testovanie 9 - výsledky

V testovaní žiakov 9. ročníka sme dosiahli nasledovné výsledky:

Slovenský jazyk a literatúra

celoslov. priemer  62,00 %    dosiah. výsledok 64,39 %

Najlepšie výsledky dosiahli: 1. Adam Šulák  100 %

2. Pavol Ľudma  87,5 %

3. Maroš Kučerík  76 %

celoslov. priemer  54,67 %  dosiah. výsledok  45,56 %

najlepšie výsledky dosiahli: 1. Pavol Ľudma  85 %

2. Adam Šulák  75 %

3. Maroš Kučerík  70 %

Výsledkový list školy

Výsledkový list žiakov

Hľadáme cyklistické talenty

ZŠ Vinohrady nad Váhom v spolupráci s CK AB Sereď pripravuje pre žiakov športovú aktivitu zameranú na vyhľadávanie talentov. V máji sa uskutočnia cyklistické preteky, spojené s besedou s členmi CK oddielu. Pripravte si teda bicykle, prilbu, príp. začnite trénovať. Tešíme sa na napínavé súboje ! Bližšie informácie nájdete v prílohe.

Vítanie jari

Netradičné vítanie jari pripravili v spolupráci so starostkou obce miestni nadšenci. Priestory Osvetovej besedy ožili dobovými predmetmi, nádhernými kraslicami, majstri plietli korbáče a atmosféru jari dopĺňali pasúce sa ovečky. Rodičia a najmä deti nevedeli čo si obzrieť skôr!

Svoje výrobky prezentovali aj žiaci navštevujúci krúžok šikovných rúk a školský klub detí.