Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 28.09.2023
Meniny má: Václav

Aktuality

Prvá  < 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 >  Posledná

Školský rok 2014/2015


Dopravná výchova

 Pravidlá cestnej dopravy platia i pre malých chodcov a cyklistov a tak si žiaci 1. - 4. ročníka na dopravnom ihrisku v Galante zopakovali nielen teóriu, ale precvičili si aj zručnosti pri vedení bicykla a kolobežky.

Fotogaléria


Testovanie 9 - 2015

Informácie o testovaní žiakov 9. roč. - harmongram v prílohe

 

príloha

harmonogram


Modrý deň

Pri príležitosti Svetového dňa vody prežili prváci "Modrý deň". Triedna uč. Mgr. Bosá pripravila prezentáciu,  z ktorej sa deti dozvedeli mnoho zaujímavých informácií, rátali slovné úlohy, čítali aj písali o vode. Nechýbali hádanky a pesničky, chutnú desiatu zapíjali všetci čistou vodou.

Fotogaléria

 


Deň narcisov

Mimoriadne nepriaznivé počasie neodradilo dobrovoľníčky z radov našej školy: Mgr. Mäsiarová, p. Jackulíková a žiačky 4. ročníka H. Šuláková , D. Bednárovičová, E. Debnárová, A.+ B. Škoríkové, a N. Virágová. Spoločne vyzbierali 557,70 eur. 

Všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou ďakujeme!

Foto


Literárno-dejepisná exkurzia

Pri príležitosti 200.výročia narodenia Ľudovíta Štúra v rámci literárno-dejepisnej exkurzie navštívili žiaci našej školy múzeum v Modre a miestny cintorín, kde sa nachádza hrob tohto slovenského dejateľa.  Zastavili sa i v  Múzeu ľudovej majoliky, kde žiaci videli praktickú ukážku výroby modranskej keramiky.

Fotogaléria


Úspešní žiaci našej školy

 Čaro slova

prednes poézie a prózy, okresné kolo Galanta

I.kategória

3. miesto - Lucia Lakatošová, 3. roč.

(pripravovala Mgr. Urbánková )

diplom

Foto

III. kategória

1. miesto a postup na krajské kolo - Nicol Plavocká, 7. roč. (pripravovala Mgr. Žákovičová a p. Plavocká )

diplom

"Tento strom sa mi páči"

výtvarná súťaž

Dom Matice slovenskej Galanta

2. miesto - Bianka Kamenská, ŠKD

( pripravovala Mgr. Vandrašková )

diplom

Chemická olympiáda

okresné kolo Galanta

7. miesto - Olívia Mäsiarová, 9. roč.

14. miesto - Branislav Kralovič, 9. roč.

( pripravovala Mgr. Mäsiarová )

Blahoželáme!

 


Zber starého papiera

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom, priateľom školy i širokej verejnosti,že v dňoch 8. až. 22. apríla 2015 sa v rámci environmentálnej výchovy uskutoční na škole zber starého papiera. Tento netreba triediť, môžu byť noviny, časopisy, letáky i kartóny. Kontajner bude pristavený vo dvore Obecného úradu. Kontaktnou osobou pri zbere bude p. Štefan Dáni, školník v ZŠ.

Finančné prostriedky získané zo zberu budú použité pre žiakov školy, a to na nákup športových potrieb, tonerov, ako i na odmeny pre najlepších jednotlivcov a triedne kolektívy.

Tešíme sa spoluprácu a ďakujeme za Vašu podporu!


Deň narcisov

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje občanom, že v piatok dňa 27. marca 2015 v čase od 7,30 do 12,00 hod. budú žiaci našej školy v sprievode pedagógov v rámci charitatívnej akcie Ligy proti rakovine "Deň narcisov" vykonávať v obci zbierku. Žiaci i pedagógovia budú viditeľne označení a Vaše finančné príspevky budú vkladané do originálnej pokladničky Ligy proti rakovine.

Za každý dobrovoľný príspevok vopred ďakujeme!


LVVK Chata Lux Oravice

Na Orave dobre, na Orave zdravo... v prekrásnom prostredí Tichej doliny a Západných Tatier absolvovali žiaci našej školy lyžiarsky výcvik. Svalovicu  zahnali v bazénoch Termal Aquapark Oravice. A úspešne! Nováčikovia zvládli základy lyžovania, pokročilí zasa predviedli slušný výkon na záverečných pretekoch.  Zároveň s rovesníkmi zo Šintavy zažili nejeden veselý večerný program. Všetkým účastníkom patrí pochvala za slušné správanie a začiatočníkom aj za to, že sa nevzdali hneď po prvom páde.

Fotogaléria


Čaro slova

 Vo štvrtok prebehlo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriach. Súťažiaci svojimi výkonmi milo prekvapili porotu, ktorá mala ťažkú úlohu pri rozhodovaní. Do okresného kola postupujú : A.Škoríková, L. Lakatošová, H. Šuláková a N. Plavocká.

Fotogaléria