Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 8.06.2023
Meniny má: Medard

Aktuality

Prvá  < 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 > 

Školský rok 2014/2015


Informatická súťaž - iBobor

Informatickej súťaže iBobor sa tento rok zúčastnilo 60 654 súťažiacich z 975 škôl. Medzi nimi aj žiaci našej ZŠ. Najvyšší počet bodov získali:kateg. Bobrík A.Mäsiar 48 ; Bi.Škoríková 48; H.Šuláková 48; kateg. Benjamín L.Repčík 66,68 ; N.Plavocká 62,68 ; T.Repčíková 60,02 ; kateg. Kadet  V. Lopašovská  73,34 ; L. Laštíková 69,34 ; Sa.Lakatoš 66,68 .

 

Fotogaléria

Výsledková listina

 


Vianočná burza

Riaditeľstvo ZŠ Vinohrady nad Váhom oznamuje rodičom a žiakom, že 15. decembra 2014 sa na škole uskutoční Vianočná burza.  Žiaci i zamestnanci môžu za symbolickú cenu predať resp. kúpiť hračky a drobné predmety. Výťažok z predaja poputuje na charitatívne projekty.

 

Príloha


Oliho príbeh

 Tento krátky animovaný film pre deti vznikol v spolupráci so železničnou políciou a pozreli si ho žiaci 2. roč. Oboznamuje deti s rizikami v železničnej doprave: vystupovanie z vlaku, prechod po koľajisku, hranie sa v blízkosti trate, či železničné priecestia.

Fotogaléria


Bezpečne na ceste

Pravidlá bezpečnosti na cestách tak pre chodcov ako i malých cyklistov si hravou formou zopakovali žiaci 3. - 4. ročníka.  A to najmä nevyhnutné zviditeľnenie sa nosením reflexnej vesty v sychravom jesennom čase.

Fotogaléria


Múzeum dopravy - Bratislava

 Žiaci VI.-IX.ročníka navštívili v rámci exkurzie Múzeum dopravy, ktoré sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19.storočia. V múzeu je vystavená zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. až 70. rokov 20. storočia.

Fotogaléria


Tutanchamon - jeho hrobka a poklady

Do doby egyptských faraónov sa v šľapajách slávneho egyptológa Howarda Cartera vydali žiaci VI.-IX.ročníka počas návštevy svetoznámej výstavy "Tutanchamon - jeho hrobka a poklady", ktorá sa koná na výstavisku Incheba V Bratislave. Žiaci mohli vidieť hrobku a poklady faraóna presne tak, ako ju pred takmer 100 rokmi objavili. Vystavených je viac ako 1000 nádherných predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky.

Fotogaléria


Folklórna Sereď

Súťaž v speve ľudových piesní Folklórna Sereď pokračovala už 8.ročníkom. Naša škola mala na súťaži zastúpenie a to v dvoch kategóriách: S. Ščevíková a B. Škoríková v 1. kat. a K.Diáková v 2. kat. Potešujúce je, že Silvia Ščevíková si vyspievala 3.miesto. Blahoželáme!

Diplom

Fotogaléria


Tekvičková zábava

Žiaci 1. - 4. ročníka prežili posledný deň pred jesennými prázdninami netradične: vyučovanie prebiehalo v maskách a v telocvični  na nich čakali aj netradičné športové súťaže. Na záver bol každý z nich odmený sladkosťou.

Fotogaléria


Múdre sovičky

V septembri prileteli do prvej triedy sovičky - naši malí prváci. Darí sa im veľmi dobre - rastú... Rastú  vedomosťami : počítajú do 6, píšu prvé slová a čítajú slová i vety.

Fotogaléria


Medzinárodný deň školských knižníc

Aj žiaci našej školy si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Po krátkej prezentácii o "naj" knihách žiaci v diskusii vyjadrili svoje skúsenosti s čítaním.

Fotogaléria