Dnes je: Sobota, 24.07.2021

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >  Posledná

Školský rok 2020/2021

Vianočný pozdrav

Do výzvy ministerstva školstva sa zapojila aj naša škola. Úlohou bolo navrhnúť, nakresliť alebo ľubovoľnou výtvarnou technikou vyrobiť návrh vianočnej pohľadnice. Výzvu sme prijali, odoslali sme rôznorodé vianočné pohľadnice, ktoré žiaci vytvorili.

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Aktuálne opatrenia v súvislosti s celoplošným testovaním "Spoločná zodpovednosť" :

Usmernenie - Dieťa

Usmernenie rodičom

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Usmernenie k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“ (1. 11. 2020)

Usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“

Usmernenie Spoločná zodpovednosť (1.11.2020)

Podmienky vstupu do školy /1.11.2020)

Vyhlásenie zákonného zástupcu (1.11.2020)

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti platné od 1.novembra 2020 nájdete v priloženoim linku alebo v prílohe tejto správy , tlačivo je potrebné odovzdať pri prvom nástupe žiaka do školy po celoplošnom testovaní

Priloha

Oznam pre rodičov a žiakov školy

Usmernenie k nástupu žiakov 1.- 4.ročníka po celoplošnom testovaní !

Zákonný zástupca žiaka, ktorý navštevuje základnú školu predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

Tlačivo upravené v zmysle Uznesenia vlády Slovenskej republiky č.678 z 22.októbra 2020 zverejní ministerstvo školstva na svojom webovom sídle. Základná škola nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19.

Nakoľko nové tlačivo ešte nebolo zverejnené , žiakom sme rozdali aktuálne platné tlačivo. Po zverejnení nového tlačiva dostanete link na jeho stiahnutie. Ak nemáte možnosť tlačivo vytlačiť, prípadné zmeny dopíšte rukou do pôvodného tlačiva.

Žiakom prvého stupňa základnej školy, ktorí majú nad 10 rokov a nevedia sa preukázať negatívnym výsledom RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19, sa nevzťahuje bod A1 ods.13 a bod A2 ods.11 Uzmesenia vlády č. 678/2020 ( teda nemôžu sa zúčastniť prezenčnej výučby).

Jesenné prázdniny

Termín jesenných prázdnin bol v tomto školskom roku stanovený na nsledovné dni :

od 30.10. do 2.11.2020

od 6.11. do 9.11. 2020

V týchto dňoch nebude prebiehať ani dištančné vzdelávanie žiakov II.stupňa.

Všetky potrebné informácie si nájdu žiaci na stránke www.bezkriedy.sk

Vážení rodičia

počas víkendu prebieha celoplošné testovanie na COVID-19. Keďže sa testovania zúčastnia aj všetci zamestnanci , nevieme predpokladať, ako to ovplyvní chod našej školy od utorka 3.11.2020.

Prosíme vás, aby ste pravidelne sledovali webovú stránku našej školy. V prípade negatívnych výsledkov testov zamestnancov, škola pokračuje v režime ako doteraz. Začiatok vyučovania zostáva nezmenený, teda 7,50 h.

Žiaci 1.-4. ročníka sa budú učiť podľa upraveného rozvrhu hodín, ktorý pošleme online i v tlačenej podobe.

Druhý stupeň pokračuje v dištančnom vzdelávaní podľa upraveného rozvrhu, ktorý bude žiakom doručený online na stránku bezkriedy, prípadne si ho môžete pozrieť i v prílohe tohoto oznamu.

O ďalších prípadných zmenách vás budeme priebežne informovať.

Rozvrh II.stupeň

Nové opatrenia v boji proti COVID-19

Na základe rozhodnutia Krízového štábu, vlády SR a vystúpenia ministra školstva SR zo dňa 24.10.2020 prechádza aj naša škola od 26.10.2020 (pondelok) na dištančné vzdelávanie žiakov II.stupňa (5. až 9.ročník).

I.stupeň (1. až 4. ročník) sa bude riadne vyučovať a taktiež bude v prevádzke ŠJ a ŠKD. Dané opatrenie má trvať do 27.11.2020, ale podľa vyjadrenia ministra školstva SR záleží to aj od ďalšieho vývoja pandémie COVID-19.  Všetky zmeny, ktoré nastanú Vám ihneď oznámime.

Deň stromov

Dňa 20.októbra sme si taktiež "hravo" počas prechádzky pripomenuli Svetový deň stromov. Na našom školskom dvore sme našli viac ako 10 rôznych ihličnatých aj listnatých stromov, dokonca aj huby. Pracovné listy na danú tematiku vypracovali žiaci 3.,4. a 5.ročníka.

Svetový deň výživy

Dňa 16.októbra si každý rok pripomíname Svetový deň výživy a 21.októbra Svetový deň jablka. Žiaci 1.stupňa si celý týždeň zapisovali počet prineseného ovocia a zeleniny. Počas vyučovania riešili "zdravé príklady" a kreslili "zdravé obrázky". Tabuľky pani učiteľky vyhodnotlili a všetky triedy dostali zdravú pdmenu.