Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 8.06.2023
Meniny má: Medard

Aktuality

Prvá  < 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 > 

Školský rok 2013/2014


Detský čitateľský maratón

Ján Navrátil - spisovateľ, charizmatický človek, plný elánu, optimizmu a chuti do života - nás poctil svojou prítomnosťou spolu so svojou manželkou. "Dotiahlo ma sem moje srdce," začal svoj príhovor. Zaspomínal si na svoje spisovateľské i učiteľské začiatky. Priniesol i knihu Žltý mustang, v ktorej čerpal námet z pôsobenia práve vo Vinohradoch nad Váhom. Deti ho zasypali otázkami, odpovedal trpezlivo, poučne a vtipne. J. Navrátil prečítaním prvej strany z knihy Prvák z najmenšej lavice, odštartoval Detský čitateľský maratón, ktorého sa zúčastnilo 96 žiakov našej školy.

Fotogaléria


MDD v obci

Obecná knižnica v spolupráci s OÚ a dobrovoľníkmi pripravili pre deti veselý karneval, športové  a zábavné súťaže. A pridali aj súťaž mamičiek "O najlepší zákusok". MDD sa vydaril, všetci sa bavili, všetkým chutilo, ba aj počasie vyšlo.

Fotogaléria


Cyklistická súťaž - II.stupeň

Cyklistická súťaž pokračovala uzavretím miestnej časti Paradič , kde si žiaci 5.-9. roč. po krátkej prezentácii Martina Bodiša zmerali sily. Do cieľa aj napriek nepriaznivému počasiu dorazili všetci. Tí najlepší si odniesli diplom, medailu a vecné ceny od spoluorganizátora p. Ľ. Bodiša CK AB Sereď, ktorému ďakujeme za výbornú organizáciu pretekov. A tu sú víťazi :

5.-6. roč. V. Čechová a Peter Javor

7.-9. roč.  A. Berecová a D. Bohovič

Fotogaléria

 


Účelové cvičenie + Didaktické hry v prírode

Tento rok sa uskutočnili netradične v priestoroch posádkového cvičiska Váh. Ženijný prápor pozemných síl v Seredi, Mesto Sereď, HaZZ Galanta v súčinnosti s OR PZ Sereď a kynológmi pripravili pre žiakov prezentácie s ukážkami výstroje a výzbroje, prvkov sebaobrany, streľbu zo samopalu, vyslobodzovanie osôb z horiaceho automobilu, jazdu v obojživelnom transportéri a iné. Zaujímavé atrakcie si na vlastnej koži vyskúšali aj naši žiaci.

Fotogaléria


Cyklistická súťaž

V športe veru nie je nič zadarmo! O pádoch a víťazstvách porozprával Dušan Bodiš zo Serede. Že nie je jednoduché napodobiť P.Sagana, si na chvíľu na trati v časti Kamenica vyskúšali aj žiaci 1.st. Cyklistické preteky škola organizovala v spolupráci s CK AB Sereď a OÚ. A tu sú víťazi:

1. - 2.roč. : M.Šuláková a L.Kobelár

3. - 4.roč. : E.Debnárová a D. Hermanský

Fotogaléria


Plavecký výcvik

 Aj tento rok škola organizovala plavecký výcvik, ktorého sa zúčastnili žiaci 2. - 6. roč. Postupne sa tak stávajú zdatnými plavcami. A komu sa nedarilo, nevadí, skúsi zasa o rok! Za odvahu a snahu získali všetci žiaci diplom.

Fotogaléria

Vyhodnotenie


Oblastné majstrovstvá mesta Sereď v SUDOKU

Na pôde MsÚ Sereď sa uskutočnil už deviaty ročník súťaže žiakov základných škôl a 8.- roč. gymnázia. Táto populárna matematicko-logická hra si našla svojich obdivovateľov aj medzi našimi žiakmi. A nás teší, že v konkurencii 41 žiakov sa nestratili.

kategória B: 2. miesto Kristína Tomastová , 6.roč.

kategória C: 3. miesto Martina Tomastová, 9. roč.

Diplom

Diplom

Fotogaléria


Deň matiek

V programe plnom piesní a tancov spoločne vystúpili a svojim mamičkám zablahoželali deti z MŠ a našej školy. Starostka obce Ing. Hanusová v krátkom príhovore ocenila všetky mamy, vyslovila im poďakovanie, ktoré vystriedali staršie žiačky  hrou na hudobných nástrojoch. Program ukončila hudobná skupina "Veselí starci".

Fotogaléria


Deň pohybu ku zdraviu

Žiaci VI. a VII.ročníka venovali tento deň netradičným športovým disciplínam, ktoré boli zamerané na behanie a skákanie. Keďže počasie narušilo naše zámery, súťažilo sa najprv v telocvični. Nakoniec sa predsa len umúdrilo a tak sme ešte prešli zopár kilometrov na čerstvom vzduchu.

Fotogaléria


Slávik Slovenska

V okresnom kole súťaže Slávik Slovenska 2014 školu reprezentovali žiačky Silvia Ščevíková, 2.roč. a Kristína Diáková, 4.roč. Na hudobný nástroj ich sprevádzal p. K.Sucháň. Hoci sa v silnej konkurencii neumiestnili, podali výborný výkon. Možno nabudúce ...

Fotogaléria