• Deň rešpektu a športu

• Občianske združenie "Integrácia pre všetky deti rovnako" zorganizovalo najväčšiu športovo-charitatívnu akciu na Slovensku - Deň rešpektu a športu, na ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci 5.- 9.ročníka. Toto podujatie sa konalo na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, kde sa stretlo vyše 16-tisíc žiakov. Deti zabávali viacerí slovenskí interpreti, či exhibičný futbalový zápas osobností projektu Integrácia s bývalými osobnosťami futbalovej reprezentácie. Okrem toho bol Deň rešpektu a športu spojený s benefičnou akciou, ktorej výťažok poputuje na dobročinné účely. Celé podujatie sa nieslo v duchu dôležitého hesla pre deti aj dospelých, ktoré znie, že BYŤ SLUŠNÝ JE COOL. Deň rešpektu a športu v sebe niesol hlboký význam a veríme , ža aj naši žiaci sa týmto heslom budú i naďalej riadiť.

• Detské dopravné ihrisko - Trnava

• Dňa 17.9. 2024 sme navštívili Dopravné ihrisko v Trnave. Počasie nám vyšlo v ústrety, pršiplášte dostali „červenú“. Žiaci si s inštruktormi precvičili známe dopravné značky, ale spoznali aj nové dopravné značenia. Dopravné ihrisko je pre žiakov veľmi obľúbeným miestnom, pretože si vyskúšajú rôzne dopravné prostriedky, sú v exteriéri a v spoločnosti svojich kamarátov.

• Účelové cvičenie žiakov 2.stupňa

• Žiaci 2.stupňa absolvovali praktickú i teoretickú časť účelového cvičenia. Cieľom tohto cvičenia bolo upevniť si vedomosti, ale i zručnosti v rôznych oblastiach. Na stanovišti prvej pomoci si vyskúšali resuscitáciu a pomoc zranenej osobe. Prostredníctvom dopravnej výchovy sme riešili základné pravidlá bezpečnosti na cestách, hlavne jazdu na kolobežke v obci. O privolaní pomoci a správaní sa počas požiaru sa viac dozvedeli na stanovišti ochrany zdravia a bezpečia. Veríme, že osvojené vedomosti a nadobudnuté zručnosti budú vedieť použiť v praxi resp. v každodennom živote.

• Začiatok školského roka 2024/2025

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025 sa uskutočnilo pred budovou školy. Po príhovore pani zástupkyne a starostky obce sa žiaci v doprovode triednych učiteľov odobrali do tried. Tento deň bol obzvlášť významný pre našich prváčikov, na tvárach ktorých bola vidieť úprimná radosť. Všetkým žiakom želáme veľa úspechov v novom školskom roku 2024/2025.