• Beseda s Gabrielou Futovou

• Žiaci našej školy prežili pekné doobedie, na ktoré sa len tak nezabúda. Osobne sa stretli s pani spisovateľkou Gabrielou Futovou, autorkou ich obľúbených kníh.

Počas besedy sa žiaci dozvedeli o tom, ako sa dostala k písaniu kníh, odkiaľ čerpá námety a prezradila nám aj zopár zaujímavosti z osobného života. Vtipnými poznámkami zaujala žiakov a vyvolala úsmev na ich tvári.  Ochotne odpovedala i na rozmanité otázky žiakov. V závere si žiaci mohli zakúpiť knihy s vlastnoručným podpisom pani Futovej.

Chceme poďakovať Rade rodičov za finančné zabezpečenie tejto krásnej akcie.

• Literárno-dejepisná exkurzia žiakov II.stupňa

• Po stopách slovenského hrdinu Milana Rastislava Štefánika sa vybrali aj žiaci 7.,8. a 9.ročníka. Za krásneho slnečného počasia ako prvé navštívili rodisko 1.slovenskej národnej umelkyne Ľudmily Podjavorinskej v dedinke Bzince pod Javorinou. Zaujímavý výklad nám priblížil tvorbu i osobný život autorky. Potom sme navštívili rodný dom jedného z velikánov slovenských dejín, a to Milana Rastilava Štefánika. Okrem dôležitých faktov, o ktorých sa žiaci dozvedeli , že bol politikom, diplomatom, astronómom, generálom, sme si vypočuli aj zaujímavosti z jeho osobného života. Po návšteve rodného domu M.R.Štefánika sme sa presunuli na Bradlo, kde sa v krásnom prostredí týči mohyla Milana Rastislava Štefánika, vrcholné dielo architekta Dušana Jurkoviča. O ňom nám viac porozprávali vo vynikajúcej a motivačnej prednáške o dôležitosti nášho prístupu v živote. Dúfame, že sa žiaci opäť niečo naučili a exkurzia sa im páčila.